Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 11:13

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 75 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 05 Dec 2010, 17:56 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Ali ima mogoče kdo že kakšne informacije o drugem delu scenarija Slovenije za FSX, ali mogoče že kakšno fotko?


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2010, 00:10 
Odsoten

Pridružen: 28 Feb 2006, 22:13
Prispevkov: 720
Kraj: Jesenice
Ta del scenarija je v izdelavi. Za končni izdelek bo žal potrebno še malce počakati, kar po mojem ne bo težko, kajne :oops:

Toliko vem jaz, če ima pa kdo še kaj za dodati, pa....


LP,Klemen F.

_________________
Klemen F. ADR264


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 09 Avg 2011, 14:31 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Klemenko, ali je že kakšna informacija glede drugega dela, meni je bilo rečeno da bi ta lahko bil nekje Junija, sedaj pa je že Avgust?


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 10 Avg 2011, 10:39 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 20 Sep 2005, 18:08
Prispevkov: 243
Kraj: Maribor
Saj bo, sedaj je čas dopustov. Vsi že komaj čakamo na drugi del. :) lp

_________________
Vili-S5-DVJ


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 10 Avg 2011, 11:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Andej pravi da nekje oktobra.
Osebno pričakujem še nekaj zamude, torej konec leta, po moje :wave:

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 10 Avg 2011, 11:57 
Samo za informacijo: Na private me ne sprašujte nič več, ker enostavno ne bom več odgovarjal na tovrstna vprašanja. Samo še toliko: Če si kdo še najbolj želi izida drugega dela, sem to zagotovo jaz.
Sicer pa brez skrbi - o datumu izida boste zagotovo pravočasno obveščeni.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 10 Avg 2011, 22:27 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Najprej za uvod: Verjamem, da bo izdelk 2 del slo scenery narejen v piko zato mislim da je razumljivo, da vse skupaj traja malo dalj časa in pri takem projektu in enem samem človeku. Da bo narejen v piko govorim zato, ker sem imel možnost videti nekaj slik katere so me zelo navdušile tako da bo ta izdelek vreden svojega denarja. In tudi sam nestrpno pričakujem 2 del, da končno presedlam na FSX. Saj brez domačega letališča v FSX še vedno vstrajam na FS9. Ampak kot stranka v tem primeru, bi pričakoval malo več informacij kdaj lahko pričakujem uslugo za katero bom tudi plačal in zakaj se je vse skupaj zavleklo. Ker sem sam tudi podjetnik mi niti na misel ne pride, da bi svojo bodočo stranko odslovil z besedami: Sicer pa brez skrbi - o datumu boste zagotovo pravočasno obveščeni. Po tujh forumih kjer ljudje sprašujejo po informaciji za izid določenega izdelka TRGOVCI sproti obveščajo kje se zatika in kdaj bo izdelek na voljo. Ni moj namen sedaj kritizirat, ker spoštujem delo Andreja in še posebej, ker je pri vsej stvari popolnoma sam. Ampak malo več reklame, informacij pred izidom izdelka 100% pa nebi škodilo. Primer koliko informacij in reklame po tujih forumih je bilo za PMDG737. In ta reklama je popolnoma zastonj. Na koncu se jim je sesu server :wink: . Beli orel napr. tudi ne ve nič kdaj lahko pričakujemo drugi del scenarija. Upam Andrej, da razumeš kam pes taco moli in da nočem biti žaljiv. Bodočim strankam moraš enostavno zlesti v rit, da ti potem jedo iz roke pa tudi prodaja bo potem veliko boljša :wink:


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2011, 15:44 
Ljudje smo pač različni. Meni gre pa pri TRGOVCIH na živce ravno to, (informacija iz preverjenih virov) da prav na način, da objavijo prezgoden datum izida in potem s stalnim objavljanjem "novic" o novem pričakovanem datumu izida in o "neizmernih nepredvidljivih težavah" ustvarjajo čisto nepotreben internetni promet. Mogoče kak naivec dejansko misli, da je zaradi vsega tega cirkusa izdelek kaj boljši, vendar mi lahko verjamete, da končni izdelek ni čisto nič drugačen od tistega, ki je bil v osnovi zasnovan že pred začetkom izdelave. Meni, in verjamem, da ne samo meni, gredo taki načini neskončnega prelaganja kar precej na živce, veliko bolj mi je všeč obvestilo, da je neka zadeva na razpolago. Saj v končni fazi ni čisto nič drugače, kot v soboto zvečer pri čadu - že ob prihodu te natakar ob prvem kontaktu obvesti, da bo treba pa na "pleskavico s kajmakom, žal počakati dobre pol ure." In ko jo potem dobimo na mizo čez 20 minut, smo vsi zadovoljni, vsekakor pa veliko bolj, kot pa če bi morali nanjo čakati še nadaljnjih 10 ali 20 minut preko obljubljenega roka.

To, da scenarij izdelujem sam, ni točen podatek in ravno v tem (pridnosti ostalih članov ekipe) je razlog za zamujanje. Če bi bili res vsi pošteno zagnani, potem je bilo realno pričakovati, da bo zadeva res gotova pred dopusti, pa pač ni bila.
Ker se zaradi v prvem odstavku napisanega ne mislim spet spuščati v ugibanja, kdaj bo drugi del scenarija gotov, bom "rekel" samo tole: O +/- en teden točnem datumu izida boste vsekakor obveščeni najkasneje med mesec in mesec in pol pred izidom.
Dajte razumeti, da se pri izdelovanju scenarija lahko kaj hitro pojavi kaka "malenkost", ki pa vzame takorekoč nedoločljive količine časa - tudi tedne, da se jo najde in odpravi, posledično pa je takorekoč nemogoče napovedati, kdaj bo zadeva dejansko zrela, da ugleda luč javnosti. In ker vsaka obljuba tudi povsem podzavestno ustvarja pritisk, je za vse veliko laže, če sploh ni kakšnega fiksnega termina, ker scenarij pač ni golaž ali pasulj - pri tovrstni aktivnosti se pa res lahko dokaj natančno napove, kdaj bo kuhano.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2011, 17:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Ko je ravno Andrej omenil načine obveščanja trgovcev.

Sam namreč čakam na Digital Aviation CRJ (prej -200 zdaj -700/900) že khm 4-5 let? No toliko časa bi že moral biti leteč, kot je bilo obljubljeno. Pred letom je to prevzel Aerosoft in obljubil izdelek konec avgusta 2010, pa nato do Božiča pol pa niso nič več napovedali, ljudje so se razpisali na grdo in so forum zaklenili. Zdaj se nič več ne ve kdaj bo, če sploh bo.

Tako da so s tem dosegli kaj? Samo negativno reklamo in pa brezvezno upanje nas ki čakamo že... dolgo.

Nekateri se pa držijo obljubljenih rokov, ampak kmalu zatem pride SP1, SP2,.... in potem spet ljudje vse skupaj nekam pošljejo, ker nič ne dela (Airsimmer A320).

Tako da sem pristaš reklamiranja izdelka, ki je gotov in pa ko je rok izdaje fiksen.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 14 Avg 2011, 12:07 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Ja res je ljudje smo si različni. Glede reklam ima pač vsak svoje mnenje. Naprimer en komaj čakajo gore reklam v nabiralnikih taka je moja Gospa, Jaz pa bi jih najraje ukinil :) Po drugi strani sem rad informiran o vsaki stvari ki me zanima primer FSX scenery SLO 2. del :D. V mojem poslu dam veliko na raklamiranje in to se mi vrača zelo pozitivno.
Skratka enkrat tako drugič drugače. Ja kompleksna zadeva in se strinjam tudi z vama pa tudi sam sabo :rotfl:
Skratka želim si čim prej imeti slo FSX2 del in čim boljšo prodajo pa čeprav smo eni kot pes in mačka.
Zdaj grem pa na dopust ampak v kempu imajo tudi internet tako da bom še vedno z vami :D


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 15 Avg 2011, 20:06 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Saj jaz tudi rad vidim lepe slike in pa s tem povezano reklamo ampak me pa zelo razjezi ko se prične prestavljanje rokov izdaje (ali celo neizid), zato razumem nekatere da začnejo z reklamiranjem zelo pozno, ko imajo že vse dokončano, testirano po večini in sledijo samo še finese.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2011, 13:42 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Če smem še jaz pristaviti eno malenkost okoli tega. Sicer nisem v timu za Slovenija X dasiravno sem doniral narejene reči iz Slovenije 2004, veliko pa jih bo treba oz. so bile na novo narejene. Ampak v imenu Andreja in vseh ostalih Vas lepo naprošam, da mu nehate moriti okoli datuma izida, ker to vpliva tudi na počutje samih izdelovalcev, povečuje nervozo in še kaj drugega, naredili ne boste nič dobrega (lahko kvečjemu nasprotno) in bodite strpni. Ko bo kaj novega, bodo že sporočili. Zaenkrat pa naj ostane, drugi del je v izdelavi in bo na voljo. Sedaj pa konec javne in privatne debate o tem, kdaj bo na voljo!
Amen. :D

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 24 Avg 2011, 12:41 
Odsoten

Pridružen: 13 Jul 2007, 10:51
Prispevkov: 117
Mene pa zanima, kdaj nam bo sporočil datum sporočila, da nam bo sporočil, kdaj bo 2. del končan? :D
(34° C)!
upam, da ne bom letel .


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 24 Avg 2011, 13:54 
30.Februarja


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2012, 15:16 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
LADO, poglej na zemljevid, kdaj je imela "kura" še večjo glavo, kot "rit"!

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2012, 18:18 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Glava je res manjša od riti, je pa odvisno, kje je ta kura razpolovljena...izračunaj koliko letališč je v prvem delu in koliko jih je še ostalo za drugi del, kar se pa samega terena tiče, pa mislim da bo kar precej skalovja sploh v kurinem severozahodnem delu, tukaj bi pa bilo nesmiselno izgubljati čas z nekimi težkimi detajli..


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2012, 18:54 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
ah ja....verjetno zato ne izdajo, ker so pozabili izdelat levi bor takoj za domom na Komni....ali pa se jim koča na Kredarici ni zdela pravilno zametana s snegom...
Kaj res mislite, da vas nategujejo?

Zadeva bo....ko bo! :)

Poglejte koliko scenarijev podobne kvalitete je na trgu...ne vem če lahko na prste ene roke preštejete.

Pivovarna Guiness je dobro povedala- All good things need time (to settle).


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2012, 20:09 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Če nekdo naredi polizdelek in ga trži z obljubo, da sledi tudi drugi del, imamo kupci vso pravico biti obveščeni, kdaj bo tudi drugi del celote.
Saj nikogar ne preganjamo, čista informacija, mislim, da si jo zaslužimo.

Ni lepo, da je komunikacija na nivoju: "....ne sprašuj veliko, bo, ko bo..."

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2012, 20:25 
Hvala za kompliment, Marko. Po tvojem mnenju je SLO4FSX, prvi del potemtakem polizdelek. Joj v kakšni zmoti smo živeli ves ta čas - mislili smo namreč, da smo naredili nekaj kar izjemno dobrega.
Naročil, plačal in tudi dobil si pa točno tisto, kar je bilo obljubljeno in več: mesh, sezonske teksture tal, 12+3 letališča, goro "custom made" objektov, promet v zraku in na tleh...


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2012, 20:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Hotel sem samo napisati, da bi bilo lepo, če bi kupci prvega dela SLO4FSX dobili kakršnokoli informacijo, kdaj bo tudi drugi del.
Sicer pa scenari SLO4FSX, zajema do sedaj samo polovico Slovenije, celota pomeni zame CELA Slovenija (SLO4FSX=CELA Slovenija).
Že ob izidu prvega dela (polovica Slovenije) je vsepovsod pisalo, da sledi tudi drugi del.
V nasprotnem primeru bi se moral scenari imenoval 1/2SLO4FSX.

Vedno, ko kdo vpraša po drugem delu, sledi nestrpen odgovor.
A se ti zdi to pravilno komuniciranje s tvojimi kupci?
:wave:

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 75 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group