Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 20:21

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Scenarij slovenia FSX 2. del
OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2010, 13:36 
Odsoten

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:46
Prispevkov: 32
A se da dobit ze kaksne screenshote od scenarija slovenije za fsx - 2. del?


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2010, 13:47 
Ne, ne da se jih dobit.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2010, 17:20 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
andrejdrobun napisal/-a:
Ne, ne da se jih dobit.


Kakšen poseben razlog za to, da se jih ne da? Kaj pa če lepo lepo lepo prosimo? :).

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2010, 18:19 
Glede na izvajanja nekaterih v drugih temah te izbe in glede na prodajne "uspehe" prvega dela, ki so v veliki meri tudi posledica "prijateljskega posojanja", za katero nekateri mislijo, da lahko ostane skrito in da zanj ne vemo, smo korenito premislili o celi zadevi in prenehali vse aktivnosti na področju izdelave drugega dela scenarija - ljubezen do virtualne Slovenije gor ali dol. Če se v bližnji prihodnosti na tem področju kaj korenito ne spremeni, potem se bo po vsej verjetnosti možnost, da drugega dela scenarija sploh ne bo, spremenila kar v gotovo dejstvo. Ker če z izkupičkom od prodaje ne pokrijemo niti direktnih materialnih stroškov izdelave, potem res ni treba biti magister ekonomije, da postane zadeva kristalno jasna. Vem, da se s to trditvijo ponavljam: V projekt se je šlo s povsem točnim vedenjem, da nihče ne bo obogatel. Točno smo tudi vedeli, da je pričakovati 10€ na uro vloženega dela rahlo iluzorno, nekako smo potihem upali, da bomo s pomočjo Fortune morda prišli do tega, da bomo plačani kakih 5€ na uro vloženega truda, pa smo se, kot vse kaže, ušteli tudi v teh, skromnih, pričakovanjih. Tisti ki pa mislijo, da je scenarij na takem kvalitetnem nivoju lahko zastonj, naj pa naredijo drugi del - z veseljem ga bom "snel" od kjerkoli že.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2010, 18:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Bravo Andrej, tako se dela...

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2010, 10:02 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 20 Sep 2005, 18:08
Prispevkov: 243
Kraj: Maribor
Se povsem strinjan z Andrejem, ampak drudi del nam (kako bi rekli južno od Kolpe) "sleduje". :lol:

_________________
Vili-S5-DVJ


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2010, 11:11 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Če drugega dela ne bo bo to velika izguba za FSX.

Eden izmed razlogov, poleg "prijateljskega posojanja", za nižjo prodajo je verjetno tudi dejstvo, da je še vedno veliko ljudi na FS2004.. poglej, kdaj je že izšel, pa se dodatki zanj še vedno dobro prodajajo. V obzir je potrebno vzeti tudi to, da s FS11 oz. naslednjim flight simulatorjem, kdorkoli ga bo že delal, še nekaj časa ne bo nič.

Ampak vašo situacijo popolnoma razumum, a vseeno upam, da bomo tudi drugi del vendarle kdaj dočakali.

_________________
Tomaž Drnovšek
Moji FSX videi


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2010, 11:43 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Če bi meni tolk po glavi sral, kot Andreju, bi ga naredil samo zase in zaupanja vredne prijatelje, ostali se pa slikajte in ropajte po mili volji.

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2010, 23:30 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Dec 2006, 20:50
Prispevkov: 86
Kraj: Tržič
Lepo povedano, Andrej =D>
Silvo, s tvojo trditvijo, se pa tudi čisto strinjam :)
LP Miha :wave: :wave:

_________________
Slika

Slika


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2010, 01:45 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Andrej, če ne drugače, ga naredi zase, potem pa čakaj kdaj se bodo stvari (pri naših uporabnikih) spremenile, s tem mislim mišljenje in moralo, nato pa ga lansiraj (upam da z dobičkom).

LP od mene.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2010, 08:07 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Andrej, sicer ne vem, a verjetno že imaš tehtne podatke o "prijateljskem" posojanju in "tovariški" delitvi scenarija med virtualnimi "kolegi". Ne vem, za koliko primerkov gre, a saj to niti ni tako pomembno za širšo javnost, naj to ostane poslovna skrivnost.

Ok, Ariesa85 nismo vrgli s foruma, očitno se je umaknil kar sam; a če mi to morda zameriš, sem prepričan, da izključitev s foruma ni tako zelo pomembna, da bi se scenarij ne širil več na črno. Konec koncev se lahko nekdo za čisto drugimi podatki zopet prijavi na forum in virtualni svet kot čisto nov uporabnik, za katerega še nikoli nihče ni slišal, pa čeprav je v ozadju ista oseba. To je isto, kot pri vseh drugih straneh, tudi "prijaznih in prijateljskih" pedofilih na svetovnem spletu, ki se izdajajo za vse kaj drugega kot za to,kar so; celo starost si lahko spremenijo. Tudi na Avanturah.net so nekatere ženske moški in nekateri moški ženske... :^o

Je pa res nekaj drugega, o čemer sva tudi že govorila: samo polovica scenarija neke, za Evropskega uporabnika, precej nepomembne dežele, ni nek ne vem kakšen razlog za nakup; če bi šlo že za celoten scenarij, ne rečem: tu manjka najpomembnejše letališče: Ljubljansko! Jaz osebno sem, kot veš ti in celotna skupnost na našem forumu, priden in zvest potrošnik mnogih strani, kjer se scenariji prodajajo, predvsem Aerosofta, Simmarketa in Flight1 strani. A tudi mene ne zanimajo neka majhna športna letališča nekje v Afriki, niti letališča v Novi Zelandiji, niti mnogi scenariji celo v Evropi! Kupil bi jih le,če bi ne imel česa drugega več kupit, ker bi že vse ostalo imel. In če povem po pravici, bi tudi sam raje plačal 150 Evrov za celo Slovenijo, kot pa 50 za polovico, čisto z oči uporabnika in uporabnosti. Toda kupil sem tvoj čudovit izdelek, prvič, iz firbca in užitka, drugič kot podpora tvojemu in ekipnemu prizadevanju izdelavi dodatka in hkrati tudi kot "predplačilo" oz. zagotovilo, da bom kupil tudi drugi del. In kot je bilo omenjeno že zgoraj: lepo postopno in počasi gradim FSX, a FS9 je še vedno pomembnejši,tudi in predvsem za letenje on-line. Počasi migriramo na FSX.

Andrej, v vsakem primeru boš naredil, kot ti srce veleva, zato imaš seveda svobodno odločitev o tem, ali boste scenarij naredili ali ne; če ga ne bo, ga pač ne bo, ne bo pa čisto fer do tistih, ki smo kupili prvi del v pričakovanju drugega; črno posojanje pa seveda tudi ni fer do tebe, tako, da tu res ne vem, kakšna je rešitev. S sponzorstvom pa v Sloveniji tudi ni nič... Ena edina rešitev je v preprečevanju črnega širjenja scenarija in poziv čim širši Slovenski skupnosti k nakupu scenarija, kot vložku v nekaj, kar veliko pomeni le neki določeni, številčno bolj omejeni skupnosti.

Te pa povsem razumem: kaj misliš, da me ni že držalo, da bi KVLS ukinili in vrnili dokumentacijo AJPES-u, da bi vse skupaj zaprli in ukinili? Predvsem takrat, ko je tekla debata o članarini in ko je nekdo napisal, kaj bo imel od tega, če bo plačal letno članarino 15 Evrov... Hudo me je pogrelo, kot še mnogo drugih stvari, a nisem se pustil in vesel sem, da KVLS živi in da gremo naprej, pa kakorkoli že... :D

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2010, 16:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Nov 2006, 19:20
Prispevkov: 148
Kraj: Spain
Zdravo,

do sedaj nisem nič komentiral ker:
1.nimam računalnik za FSX
2.ne letim online ker nimam jajc
3.vem da si užaljen, jaz bi tudi bil
4.tvoje delo ni vrednoteno kot bi moglo biti
5.in bla,bla

naredi ga za voljo ljudi kateri znajo ceniti kvaliteto in za voljo sebe samega ker enostavno iz svoje kože ne moreš pa seveda meni boš prodal ,nastavil in tudi pokazal kaj zmore znanje človeka če ima voljo,


lep pozdrav Andreju in vsem bralcem tega foruma

Rane :wink:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2010, 18:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
@Libero & Rane
Se popolnoma strinjam z vsem napisanim in se podpisujem pod to !!!
Andreju pa ponujam vso podporo in garancijo, da en izvod 2. dela SLO4FSX gre prav gotovo (legalno) na mojo polico.
Upam, da ga dočakamo :)

LP
Marko

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2010, 20:27 
Odsoten

Pridružen: 09 Sep 2006, 13:48
Prispevkov: 157
Libero napisal/-a:
Andrej, sicer ne vem, a verjetno že imaš tehtne podatke o "prijateljskem" posojanju in "tovariški" delitvi scenarija med virtualnimi "kolegi". Ne vem, za koliko primerkov gre, a saj to niti ni tako pomembno za širšo javnost, naj to ostane poslovna skrivnost.

Ok, Ariesa85 nismo vrgli s foruma, očitno se je umaknil kar sam; a če mi to morda zameriš, sem prepričan, da izključitev s foruma ni tako zelo pomembna, da bi se scenarij ne širil več na črno. Konec koncev se lahko nekdo za čisto drugimi podatki zopet prijavi na forum in virtualni svet kot čisto nov uporabnik, za katerega še nikoli nihče ni slišal, pa čeprav je v ozadju ista oseba. To je isto, kot pri vseh drugih straneh, tudi "prijaznih in prijateljskih" pedofilih na svetovnem spletu, ki se izdajajo za vse kaj drugega kot za to,kar so; celo starost si lahko spremenijo. Tudi na Avanturah.net so nekatere ženske moški in nekateri moški ženske... :^o

Je pa res nekaj drugega, o čemer sva tudi že govorila: samo polovica scenarija neke, za Evropskega uporabnika, precej nepomembne dežele, ni nek ne vem kakšen razlog za nakup; če bi šlo že za celoten scenarij, ne rečem: tu manjka najpomembnejše letališče: Ljubljansko! Jaz osebno sem, kot veš ti in celotna skupnost na našem forumu, priden in zvest potrošnik mnogih strani, kjer se scenariji prodajajo, predvsem Aerosofta, Simmarketa in Flight1 strani. A tudi mene ne zanimajo neka majhna športna letališča nekje v Afriki, niti letališča v Novi Zelandiji, niti mnogi scenariji celo v Evropi! Kupil bi jih le,če bi ne imel česa drugega več kupit, ker bi že vse ostalo imel. In če povem po pravici, bi tudi sam raje plačal 150 Evrov za celo Slovenijo, kot pa 50 za polovico, čisto z oči uporabnika in uporabnosti. Toda kupil sem tvoj čudovit izdelek, prvič, iz firbca in užitka, drugič kot podpora tvojemu in ekipnemu prizadevanju izdelavi dodatka in hkrati tudi kot "predplačilo" oz. zagotovilo, da bom kupil tudi drugi del. In kot je bilo omenjeno že zgoraj: lepo postopno in počasi gradim FSX, a FS9 je še vedno pomembnejši,tudi in predvsem za letenje on-line. Počasi migriramo na FSX.

Andrej, v vsakem primeru boš naredil, kot ti srce veleva, zato imaš seveda svobodno odločitev o tem, ali boste scenarij naredili ali ne; če ga ne bo, ga pač ne bo, ne bo pa čisto fer do tistih, ki smo kupili prvi del v pričakovanju drugega; črno posojanje pa seveda tudi ni fer do tebe, tako, da tu res ne vem, kakšna je rešitev. S sponzorstvom pa v Sloveniji tudi ni nič... Ena edina rešitev je v preprečevanju črnega širjenja scenarija in poziv čim širši Slovenski skupnosti k nakupu scenarija, kot vložku v nekaj, kar veliko pomeni le neki določeni, številčno bolj omejeni skupnosti.

Te pa povsem razumem: kaj misliš, da me ni že držalo, da bi KVLS ukinili in vrnili dokumentacijo AJPES-u, da bi vse skupaj zaprli in ukinili? Predvsem takrat, ko je tekla debata o članarini in ko je nekdo napisal, kaj bo imel od tega, če bo plačal letno članarino 15 Evrov... Hudo me je pogrelo, kot še mnogo drugih stvari, a nisem se pustil in vesel sem, da KVLS živi in da gremo naprej, pa kakorkoli že... :D


Sicer te forume redno prebiram, pišem bore malo, ampak vseeno. Pod to se definitivno podpišem. =D>


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group