Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 22:38

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 52 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Slovenija 2004 ver 2 - težave
OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2009, 23:09 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Apr 2008, 18:10
Prispevkov: 183
Kraj: Črni Vrh
Jaz imam nekaj težav. Staro Slo 2004 sem odstranil iz scenery library, ter jo nato deinštaliral. Nato sem inštaliral ta novo verzijo. Za mapo sem izbral C:/Prog......../Micros.../FS9. Scenery se lepo inštalira in datoteke se naložijo tudi v scenery library. LJLJ je tak kot mora bit vključno z jetwayi. Problem pa se pojavi, ko priletim v območje LJBL. Ekran se počrni Microsoft javi napako, ter se zapre. Tudi, ko izberem LJBL mi naloži vse potrebno potem zopet isto. Ni važno katero letalo. Čisto mogoče, da imam te težave le jaz, če sem zafrknil katero od stvari. :roll:

_________________
Flying nap-of-the-earth.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2009, 23:22 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Ali lahko napišeš kaj več, kakšno napako javi Flight Simulator oz. Windowsi? Lesce-Bled namreč ni bil čisto nič spremenjen in me čudi napaka tam... Bom šel odletet do tja da vidim, kaj se pri meni zgodi...

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Slovenija 2004 ver 2 težave2
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2009, 12:54 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
No, pa da še jaz podam svoje mnenje in opažanja. Ko sem naložil Slo2004v2 sem opazil, da mi vse skupaj gladkeje teče in je manj zatikanja. Nadvse zadovoljen. Opažam pa tudi na LJLJ, da ko se približujem letališču in je pista že vidna in vse lučke ob pisti, se mi začne pojavljati čuden "ugašajoči" učinek, da bližje ko sem pisti manj je lučk. Nekako bi rekel, da se po sistemu "domine" ugašajo. Ugašati se začnejo na začetku piste in se počasi vzdolž cele piste ugašajo, dokler ni pista "ugasnjena". Bliže ko sem pisti, manj je lučk.
LJPZ pa PAPI lučke ne delujejo.

Zaradi česa se to dogaja?


LP :wave:


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2009, 14:20 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Flyguy, žal je to ena finta, da se luči na daleč vidijo po stari tehnologiji. Namreč ne uporabljam efektov, ker jih softverska mašinerija, ki jo uporabljam, nekak noče znati uporabljati. Dalo pa bi se narest. Gre pa za preprosto finto, da na daleč vidiš namesto luči ogromne trikotnike, radija nekako 5 m. Ti potem izginejo na nekako 3km razdalje od pilota. Na ta način sem nekako uspel dvigniti vidnost luči ob stezi, žal pa se nisem šel poglabljati še v PAPI luči, ki se podnevi še vedno premalo vidijo. Za FS X bo treba drugače naresti.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2009, 17:12 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Jaz sem danes ob belem dnevu preizkusil let LDPL - LJLJ in seveda me je najbolj zanimalo pristajanje na domači zemlji. Moja opažanja:
- avtogen je veliko bogatejši (več je dreves okoli letališča)
- meni se luči ne ugašajo (vsaj ne, da bi moral to kaj posebno omenjati), ali pa vsaj tega nisem očitneje opazil, je pa res, da imam instalirane dodatne luči, ki so že po osnovi močnejše od osnovne verzije.
- PAPI so pa podnevi res vidni malo pozno, malo pred pristankom, tako, da za čas dnevnega pristajanja dolgo niso uporabni. Nočne različice pa še nisem odletel.
- imam občutek, da novi terminal pobere še nekaj dodatnih FPS, čeprav je pri meni scenarij zelo tekoč; opazi se malce večja obremenitev, kar pa gre verjetno na račun večih in zahtevnejših objektov.

Toliko zaenkrat!

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2009, 20:30 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Apr 2008, 18:10
Prispevkov: 183
Kraj: Črni Vrh
Danes sem še enkrat preveril. Zaporedje v scenery library sem dal takole:
1. 2k4 oz. FS Slovenija 2k4
2. SloMesh oz. FS Slovenija Mesh
3. Library oz. FS Slovenija Library
4. Slovenija oz. FS Slovenija Main
Od stare Slovenije nimam nobene datoteke, niti nobene od gospoda Drobuna. Mogoče lahko inštaliram njegove popravke mesha, Slo mesh pa izklopim. Druga letališča delujejo, enkrat mi je celo uspelo priti na LJBL. Ampak to je bilo enkrat izmed petih poskusov. Še preden pa do konca vse naloži se mi pokaže tole:
Popravljeno:


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

_________________
Flying nap-of-the-earth.


Zadnjič spremenil Commander Svizec, dne 26 Mar 2009, 21:01, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2009, 20:52 
... in kaj piše na tisti povezavi "kliknite tukaj"? Bi bilo v veliko pomoč, kajti tam bi sistem navedel prvega neposrednega krivca za tvoje pojave.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2009, 21:41 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Apr 2008, 18:10
Prispevkov: 183
Kraj: Črni Vrh
Sliko sem popravil. Lahko kliknem tudi tehnične informacije, vendar je tistega kar precej. Ugotovil sem še, da mi dela težave v vseh časih, razen ponoči. Ponoči je vse normalno.

_________________
Flying nap-of-the-earth.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2009, 22:19 
:shock: tukaj se pa moja pamet neha, bo treba kakšne bolj pametne mojstre najti za odpravo te težave, ampak glede na tisti "ModName:Unknown" se bojim, da bo težka. Kaj pa če deaktiviraš mape s sceneryem SLO2004, ali potem zadeva na Brniku in v Mariboru deluje?


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 27 Mar 2009, 00:29 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
A imaš nameščen SP1 za FS 2004? Glede na verzijo FS9.exe se bojim, da nimaš, saj ima v SP1 verzijo 9.1.0.40901, po sliki pa vidim, da imaš 9.0.0.30612? Daj namontiraj si še SP1 za FS2004 in mi povej, če bo potem kaj bolje...
:wave:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 27 Mar 2009, 09:24 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Apr 2008, 18:10
Prispevkov: 183
Kraj: Črni Vrh
Sem imel v kratkem v načrtu, da simulator reinštaliram. Tako, da se bom za vikend kar s tem ukvarjal, poleg tega pa naložil še SP1. Potem pa se v ponedeljek javim, in povem kakšna je situacija.

_________________
Flying nap-of-the-earth.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 27 Mar 2009, 13:30 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Gorchi napisal/-a:
Flyguy, žal je to ena finta, da se luči na daleč vidijo po stari tehnologiji. Namreč ne uporabljam efektov, ker jih softverska mašinerija, ki jo uporabljam, nekak noče znati uporabljati. Dalo pa bi se narest. Gre pa za preprosto finto, da na daleč vidiš namesto luči ogromne trikotnike, radija nekako 5 m. Ti potem izginejo na nekako 3km razdalje od pilota. Na ta način sem nekako uspel dvigniti vidnost luči ob stezi, žal pa se nisem šel poglabljati še v PAPI luči, ki se podnevi še vedno premalo vidijo. Za FS X bo treba drugače naresti.


A tako. Hvala ti za razlago, drugače pa je vse OK. :wink:


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 27 Mar 2009, 18:37 
Odsoten

Pridružen: 03 Jun 2008, 16:28
Prispevkov: 60
Vse mi dela v redu razen vrat. Ko nastimam frekvenco se vrata pomaknejo k letalu in se takoj zetem tudi odmaknejo, in ko grem da bom popravil pozicijo vrat za letalo mi noce odpreti programa napise (No Actigate INI file found, this editor will close now), zakaj mi naredi to in ali se da dobiti mankajoco datoteko?


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 27 Mar 2009, 22:18 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Apr 2008, 18:10
Prispevkov: 183
Kraj: Črni Vrh
Danes sem si vzel nekaj časa in vrgel dol vse stvari povezane s simulatorjem, vključno z njim. Nato sem lepo na novo inštaliral prvo verzijo simulatorja, potem pa še update. Nato lepo inštaliram Slo2004, v scenery library nastavim vrstni red po Gorchijevem nasvetu in zaženem simulator. Odšel sem kar na LJBL, in rezultat je bil: DELA
Vse lepo tekoče, FPS-ji so višji, Ljubljana je tudi super. Skoraj bi si upal stavit, da je bilo prej kaj pobrkljano v simulatorju. Tako, da zdaj drvim novim poletom naproti. :D

_________________
Flying nap-of-the-earth.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 28 Mar 2009, 02:04 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Hm, imate drugi tudi tako "razsvetljeno" kot jaz? Namreč nobene barvne poti (lučke) ni videti. Očitno mi tale update Slo2004 malce nagaja.

Slika

Slika

Slika


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 29 Mar 2009, 22:58 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Zopet veselje v hiši. Vse lučke delajo BP. Očitno so poravnali račun za elektriko :rotfl:


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Mar 2009, 10:42 
Odsoten

Pridružen: 11 Dec 2003, 10:17
Prispevkov: 26
Lep pozdrav vsem virtualcem.
Imam vprašanje za Gorchija.
Ali imaš kakšno rešitev za uporabnike Fs2004, ki še nimamo Slo 2004 v.1?
Lp, Dušan


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Mar 2009, 14:02 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Sebastijan Kravos napisal/-a:
Vse mi dela v redu razen vrat. Ko nastimam frekvenco se vrata pomaknejo k letalu in se takoj zetem tudi odmaknejo, in ko grem da bom popravil pozicijo vrat za letalo mi noce odpreti programa napise (No Actigate INI file found, this editor will close now), zakaj mi naredi to in ali se da dobiti mankajoco datoteko?

Huh, glede na to, da imam actigate že toliko časa, med drugim jo vsebuje tudi dodatek Beograd V2, nisem niti kaj dosti razmišljal o tem problemu. Daj si snemi Actigate s tele strani in ga po navodilih namesti. V ZIPu je še en ZIP in vsebino tistega skopiraj v mapo MODULES znotraj FS 2004. Dobil boš še datoteko ActiGateEditor.exe s katerim boš naredil ta INI.
Upam, da rešiš problem.

Dušan napisal/-a:
Lep pozdrav vsem virtualcem.
Imam vprašanje za Gorchija.
Ali imaš kakšno rešitev za uporabnike Fs2004, ki še nimamo Slo 2004 v.1?
Lp, Dušan

Če dodatka nimaš potem je žal le ena opcija-(on-line) nakup. Ker pa jim (ShareIt!) še nisem poslal nove datoteke, boš dobil povezavo na staro datoteko (plus kode), takoj zatem pa si snameš iz povezave, ki jo je Andrej Drobun dal novo verzijo, katero direktno namestiš. Vseeno pa si obe datoteki velja zapisati na kak "trajen" medij, recimo CD.

Lp,
Goran

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Mar 2009, 15:29 
Odsoten

Pridružen: 03 Jun 2008, 16:28
Prispevkov: 60
Bom poskusal hvala za enkrat. :D :D


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 08 Jul 2009, 19:27 
Odsoten

Pridružen: 22 Maj 2009, 08:00
Prispevkov: 2
Pozdravljeni,

tudi jaz imam eno težavo po naložitvi Slovenije 204 ver.2. Vedno ko želim pristati (IFR) na LJLJ mi javi navodila za pristajanje na RW13, neglede na tip letala... Boeing, Airbus. Rad bi pristajal na RW31, tako kot se pristaja, vendar ne znam rešiti težave... Prosim vas, če bi mi lahko dal kdo nasvet, kako odpraviti težavo.

Ob tej priliki pa bi rad pohvalil in se zahvalil Girchiju in njegovi ekipi za zelo dobro posodobitev.

Najlepša hvala in lep pozdrav,

Matej


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 52 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group