Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 18:41

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2009, 00:50 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Dragi virtualni letalci,
svečano objavljam, da je Slovenija 2004 verzija 2 končno narejena. Datoteka bo postavljena na strežnik pri Andreju Drobunu tekom jutrišnjega dne, točno povezavo pa bo Andrej objavil tukaj.

Navodilo za namestitev
Obstoječo Slovenijo 2004 odinštalirajte in nato iz ZIPa potegnite datoteko SETUP.EXE. To datoteko poženite in ob vnosu registracijskih podatkov vnesite podatke, ki ste jih prejeli z nakupom stare verzije programa.
Navodila so v priložena in jih najdete v podmapi <FS Slovenija>\MANUAL, tako v slovenskem kot tudi v angleškem jeziku.

Za delovanje SafeGate sistema na Brniku je uporabljen modul ActiGate z dovoljenjem avtorja Arna Gerretsena (Nizozemska). Ta modul se bo naložil v mapo FS2004\MODULES avtomatično, hkrati pa se v to mapo namestijo tudi navodila ActiGate.pdf. Načeloma bi moralo vse delovati takoj, v nekaterih primerih pa modul ne bo uspel razbrati pravega tipa letala iz naziva letala. V tem primeru se ravnajte po teh navodilih; na kratko povedano se preko menija doda letalo, ki ga imate trenutno izbranega na seznam in se določi ustrezen tip (Airbus, Boeing...). Tako bo zaslon pravilno prikazal (razpoznal) letalo in vam ga pomagal parkirati na pozicijah 3-6. Kot sem napisal v navodilih, sistem prepozna samo nekatera letala, med katerimi so Airbus A318-321, Boeing 737-777, DC-9, MD-80, MD-11, CRJ.

Dinamičnega scenerya ni več, ker je preprosto z njim preveč dela (beri vsako gibanje moram na roke naresti) in nisem imel dovolj časa. Tako so Follow me in avtobusi le še parkirani na svojih mestih. Žal. Je pa novost nočna osvetlitev terminala ;)

Upam, da boste z novim dodatkom ravno tako uživali kot pri starem, prosim pa, da datoteko, ko jo potegnete s strežnika, zapečete na CD in skupaj s kodami shranite na varno (pa tako, da boste ga lahko še kdaj našli :mrgreen: ).

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2009, 10:53 
Gospe in gospodje, gospodične in gospodiči - verzija dve scenerya Slovenije za MSFS 2004 je na razpolago za prenos. Izvolite se potruditi do belega orla, kjer bo potrebnih par klikov. Na strežniku je datoteka kar v obliki *.exe datoteke - za vse tiste, ki slučajno nimate čisto nobenega arhivarskega programa pri roki.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2009, 16:29 
Odsoten

Pridružen: 12 Feb 2007, 16:44
Prispevkov: 82
Kraj: Adria Airways (SVL)
Hvala :prayer: =D>


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2009, 16:41 
Odsoten

Pridružen: 03 Jun 2008, 16:28
Prispevkov: 60
Bravo gorci. Koncno je prisla :D :D :D :D :D :D


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2009, 19:21 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Bravo =D>


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2009, 20:19 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Nov 2006, 19:20
Prispevkov: 148
Kraj: Spain
Gorč,hvala ti za trud in čas katerega si vložil za nas.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2009, 21:35 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 20 Sep 2005, 18:08
Prispevkov: 243
Kraj: Maribor
Kapa dol Gorči =D>

_________________
Vili-S5-DVJ


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2009, 21:42 
Odsoten
Nadzornik
Uporabniški avatar

Pridružen: 22 Sep 2006, 11:53
Prispevkov: 527
Kraj: Ljubljana
Čestitam in se najlepše zahvaljujem! =D>

A kakšnega računa za donacije pa ni?

_________________
Danilo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2009, 22:32 
Odsoten

Pridružen: 13 Jan 2009, 18:54
Prispevkov: 217
Kraj: Sevnica
Me veseli, hvala. =D>

_________________
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2009, 01:50 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Še osebno pa se mu lahko zahvalite v soboto, na srečanju KVLS / Adria. Bo prisoten in sprejemal bo tudi naknadna plačila :) . Sicer pri njemu res mogoče malo traja, a ko naredi, to naredi kot se zagre =D> ; ne pozna vam on nekaj polovičarskega ... Sicer pa, ob pogledu na LJLJ v preoblečeni podobi =P~ , sem se počutil kot v službi, pardon, doma ... Še bolj znano vse skupaj... Madonca, še v virtualnem svetu moram gledat mojo službo :lol: ! Me spremlja že v sanjah #-o

Lahko pa se skupaj veselimo, da imamo taka fajn in sposobna fanta, kot sta Andrej in Goran, pa verjetno še kdo kaj v ozadju čara...

Skratka, hvala za užitke!

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2009, 10:57 
=D> =D> Bravo, zelo lepo.

Popravek (novo verzijo) sem instaliral in ima sedaj v FSS mapi:

Slovenija
2k4
Library
SLOMesh
slomesh9
slomesh10
slomesh11

v tem vrstnem redu, ali je to OK?

Lep pozdrav, Janez


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2009, 14:21 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Libero napisal/-a:
Še osebno pa se mu lahko zahvalite v soboto, na srečanju KVLS / Adria. Bo prisoten in sprejemal bo tudi naknadna plačila :)

To si Ti rekel, jaz nič ;)

Abarth405 napisal/-a:
=D> =D> Bravo, zelo lepo.
Popravek (novo verzijo) sem instaliral in ima sedaj v FSS mapi:

Slovenija
2k4
Library
SLOMesh
slomesh9
slomesh10
slomesh11

v tem vrstnem redu, ali je to OK?

Lep pozdrav, Janez

Sam vrstni red fizično na disku je eno, drugo je v scenery.cfg. Zagotovo slomesh9, 10 in 11 ne sodijo k tej inštalaciji, tja notri si dal posebej narejen in bolj dodelan mesh, ki ga je pripravil Andrej Drobun. In jih lahko uporabljaš še naprej, SLOMesh pa potem izključi. V scenery.cfg pa bi moral biti nekako tak vrstni red (in tudi po prioriteti):
1. 2k4 oz. FS Slovenija 2k4
2. SloMesh oz. FS Slovenija Mesh
3. Library oz. FS Slovenija Library
4. Slovenija oz. FS Slovenija Main

:wave:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2009, 15:11 
Citiram:
Zagotovo slomesh9, 10 in 11 ne sodijo k tej inštalaciji, tja notri si dal posebej narejen in bolj dodelan mesh, ki ga je pripravil Andrej Drobun. In jih lahko uporabljaš še naprej, SLOMesh pa potem izključi. V scenery.cfg pa bi moral biti nekako tak vrstni red (in tudi po prioriteti)

Sorry Gorchi, ampak glede mesha se pa moram vmešati, kajti celo v moji glavi si s svojimi kontradiktornimi navodil povzročil totalno zmedo. Dejansko je potrebno narediti tole:

Po namestitvi scenerya SLO2004, verzija 2 je najbolje na isti fizični lokaciji poleg obstoječih map, torej:

Slovenija
2k4
Library
SLOMesh

dodati (v primeru, da uporabljate mesh prenešen z moje strani) TRI mape. Samo ime mape niti ni pomembno, vendar bom uporabil identična imena, kot Janez, torej:
slomesh9
slomesh10
slomesh11

in jih prijaviti(aktivirati) v scenery, še najbolje kar preko za ta namen v prvem, startnem, oknu FS 2004, dostopne funkcije. Obenem je potrebno samo še deaktivirati (odkljukati) scenery SLOMesh in zadeva je zaključena. Iz čisto purističnih vzgibov eventuelno lahko SLOMesh mapo tudi izbrišete ali premaknete kam drugam. Ob množici sceneryev je vsekakor dobrodošla praksa, da imate vse aktivne scenerye na neki začetni particiji diska na katerem ni istočasno tudi operacijski sistem, vse ostale, neaktivne mape s sceneryi pa varno shranite nekam povsem drugam. Na ta način postanejo zadeve vsaj malo predglednejše. Potemtakem naj bi struktura map scenerya SLO 2004 + dodatnega mesha, ki ga sestavljajo tri datoteke, neglede na verzijo, izgledala takole:

Slovenija
2k4
Library
slomesh9
slomesh10
slomesh11

imena map so navedena tako, kot naj bi jih po nivojih(layerjih) tudi dejansko videli v uporabniškem vmesniku znotraj FS2004.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2009, 18:47 
:D Zdravo,

No saj tako (vrstni red) imam jaz v scen.lib., torej moram samo izklučiti
SLO mesh.

Hvala, Lp
:wave:


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 02 Jun 2009, 18:40 
Odsoten

Pridružen: 04 Nov 2005, 19:48
Prispevkov: 31
Kraj: Brežice, Slovenia
Zdravo!!
Imam naslednji problem: Uporabljam PMDG 737 in ko se hočem sparkirati na katerokoli od pozicij z aviomostovi, mi prepozna tip letala (B737) nato nadaljujem, dokler mi ne napiše STOP. Vendar aviomostovi se ne premaknejo proti mojemu letalu.
V čemu je problem???


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 02 Jun 2009, 20:35 
Odsoten
Nadzornik
Uporabniški avatar

Pridružen: 22 Sep 2006, 11:53
Prispevkov: 527
Kraj: Ljubljana
Miha napisal/-a:
Imam naslednji problem: Uporabljam PMDG 737 in ko se hočem sparkirati na katerokoli od pozicij z aviomostovi, mi prepozna tip letala (B737) nato nadaljujem, dokler mi ne napiše STOP. Vendar aviomostovi se ne premaknejo proti mojemu letalu. V čemu je problem???
Ja, a si pogledal če je stric, ki šofira aviomost na svojem mestu. Če ga ni, se most pač ne more kar sam premakniti :wink:. Lahko pa si pomagaš tako, da na NAV2 nastaviš ustrezno frekvenco: za Gate 3: 115.30, Gate 4: 115.40, Gate 5: 115.50, Gate 6: 115.50. Pa ne pozabi na parkirno zavoro.

_________________
Danilo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2009, 10:04 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Citiram:
Ja, a si pogledal če je stric, ki šofira aviomost na svojem mestu


To je bila napaka operaterja v tehničnem centru za sprejem in odpravo letal, ker ni obvestil operaterja aviomostu, da je letalo v aprovču, pozabil pa je na to, tudi ko je bilo letalo že na tleh! Posledično operater - upravljalec tehničnih sredstev - ni vključil semaforja, kar je pa najhuje, ni pristavil aviomosta. Zaradi navedene napake je bila predvsem zoper operaterja v centru za koordinacijo teh. služb napisana prijava s strani kapetana letalske družbe, šef službe S/O letal pa je oba omenjena operaterja poklical na odgovornost! #-o Zato dispečer S/O letal že išče službo v virtualnem službi S/O letal!! Ponudbe za delovno mesto zbiram na PM. [-o<

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2011, 18:23 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Vedno, ko naložim verzijo 2, me antivirus opozori, da je v datoteki trojanski konj, no k sreči ga takoj pobriše :mrgreen:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2011, 21:58 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Nov 2006, 19:20
Prispevkov: 148
Kraj: Spain
Živijo,

pri meni je bilo isto ,najde ga na uninstalu, odstraniš in stvarca deluje. :lol:

Rane

_________________
https://t.me/pump_upp


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Slovenija 2004 ver 2.
OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2011, 16:42 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Zanimivo, jaz nimam nobenega trojanca tam notri... :)

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group