Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 19:15

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: kdo smo ?
OdgovorObjavljeno: 10 Sep 2008, 01:13 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Citiram:
Kadar mi pa ni do letalstva, se lotim igranja drugih simulatorjev, kot so Ship sim, train sim in bus sim


Aljaž, imaš pa enak okus kot jaz, predvsem okoli train sim. Okoli tega bi lahko udarila kakšno debato. Imaš kaj dodatkov in katere? Jaz jih imam veliko, največ Protrain. Sicer pa je o temi TS na tem forumu že tekla debata ... Pa tudi tale http://www.eurotrucksimulator.com/gallery.php?submenu=1 simulacija se mi ne zdi slaba ... Izgled je prav prijeten... :wave:

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: kdo smo ?
OdgovorObjavljeno: 20 Jun 2010, 12:26 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Še jaz...

Moje im je Sebastjan Derganc, prihajam iz Pirnič (pod Šmarno goro) in že od malega strmim v nebo. Nedavno sem dopolnil 30 let, dobri dve leti nazaj postal oče in postal odgovoren za eno bitje več na svetu.
Kar se mojega hobija tiče najraje uporabljam MFS 2004, ker imam tudi največ dodatkov, a hkrati moj računalnik ne prebavlja ravno dobro FSX. Sanjam, ampak res sanjam, da si nekoč kupim/naredim repliko cockpita in dejansko šarim po stikalih, da bo občutek toliko boljši in realnejši. Do takrat pa veselo za PC-jem. V zadnjem času sem se kar malce oddaljil od svojega hobija zaradi zamenjave službe, katera od mene zahteva celodnevno aktivnost (zavarovalništvo).

No, če o cockpitu sanjam, pa je toliko bliže real fly. S tem mislim jadralno zmajarstvo. Že ničkolikokrat sem si ogledoval in kalkuliral, koliko bi me koštalo, sedaj sem pa tik pred tem, da stopim tudi med njihove vrste. Jadralce nad čudovitimi pokrajinami.

Tako, toliko o meni. Vsem želim lepe polete, tako virtualne kot realne.

LP, Sebastjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: kdo smo ?
OdgovorObjavljeno: 20 Jun 2010, 22:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Libero napisal/-a:
Citiram:
Kadar mi pa ni do letalstva, se lotim igranja drugih simulatorjev, kot so Ship sim, train sim in bus sim


Aljaž, imaš pa enak okus kot jaz, predvsem okoli train sim. Okoli tega bi lahko udarila kakšno debato. Imaš kaj dodatkov in katere? Jaz jih imam veliko, največ Protrain. Sicer pa je o temi TS na tem forumu že tekla debata ... Pa tudi tale http://www.eurotrucksimulator.com/gallery.php?submenu=1 simulacija se mi ne zdi slaba ... Izgled je prav prijeten... :wave:


In kaj počneš naprimer pri train simulatorju, enako velja za truck simulator?
Sem nekaj filmčkov na youtube pogledal in se nič ne dogaja.

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: kdo smo ?
OdgovorObjavljeno: 25 Jun 2010, 23:13 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Citiram:
In kaj počneš naprimer pri train simulatorju, enako velja za truck simulator?


:roll: Hm, ja, kar zanimivo vprašanje... Za tako, malo mirnejše dogajanje in preživljanje morebitnega prostega časa, sta oba simulatorja prav prijetna... A tudi pri teh dveh simih obstaja morje dodatkov, nadgradenj, sprememb, skratka, mnogo brskanja po mapah, menijih in podmenijih... Sicer pa lahko opravljaš razne naloge prevoza, kjer si tudi ocenjen po učinkovitosti, točnosti in "udobnim" upravljanjem s sredstvom. No, nekaj zanimanja in veselja do železnice, vlakov in vsega kar spada zraven, moraš vseeno imeti, sicer res utegne biti nezanimivo... :wink:

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: kdo smo ?
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2012, 23:30 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Tale tema je morda malo zaprašena, toda zdi se mi prava za prvo objavo na tem forumu.

Sem Jure, 32 let, Dolenjska. Zaposlen, žena, stanovanje, otrok.

Moja virtualna letalska kariera se je v zadnjem mesecu ponovno rodila, po približno 10-letnem celibatu.
Svoje čase sem ure in ure prebijal na simulatorjih, kot so Flight Unlimited (1, 2 in 3), Flight Simulator 2000, Eurofighter, AH64D Longbow, Fly! in podobni. V tistih časih rosne mladosti sem bil tudi ponosen lastnik solidnega sistema s Thrustmaster F16 FLCS, F16 TQS in pa pedali CH pedals. To opremo sem torej pred 10 leti razprodal in letalsko kariero obesil na klin.
Pred mesecem dni pa mi žilica, ki je utripala 10 let, ni več dala spati. Padla je odločitev, odprodal sem nekaj nepotrebne zbirateljske navlake (plošče), nekaj neizkoriščenih hobijev (bas kitara) in v nekaj dneh naročil nov sistem: Thrustmaster Hotas Warthog, Saitek Pro Flight Combat pedals in pa TrackIR sistem za sledenje premikanja glave. Omislil sem si FSX (in dodatek Slo4FSX, seveda), in pa A10C Warthog (da je nakup Hotasa upravičen :) ).
Sedaj čakam na poštne pošiljke.

Moja prva prava virtualna letalska ljubezen je sicer aerobatika (Flight Unlimited prvi me je namreč uročil) in imel sem tudi čast v resničnem življenju leteti z enim od letal, ki so bila simulirana v FU: Pitts Special S2B - na ta polet me je popeljal slovenski aerobatski pilot, čigar ime sem žal pozabil (je pa letal iz letališča Portorož) - seveda je brezpredmetno povedati, da sem še isti dan poletel v Pittsu s Flight Unlimited in ponovil celotno vajo, ki sem jo samo par ur prej doživel v resnici...

Moje sanje so enkrat leteti z dvosedežnim aerobatskim letalom Sukhoi Su-29 (ker verjetno samostojno v tem življenju ne bom letal s takimi zverinami).
V RL pilot žal nisem, morda pa nekega dne naredim tudi ta korak.

In to je na kratko to.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: kdo smo ?
OdgovorObjavljeno: 18 Maj 2012, 17:58 
Odsoten

Pridružen: 10 Avg 2011, 22:39
Prispevkov: 86
Kraj: Maribor
*na vlko zakašlja, ko spet pihne prah iz te teme*

No ja, pa dajmo še enkrat pihnit enega....

sem Sašo iz MB, nezaposlen, enega sineka v celju, navdušen nad letenjem v FSX in zelo hvaležen, da imamo dost veliko zanimanje v sloveniji, za naše letalstvo... do sedaj sem v slabe pole leta in nekaj drobiža natrosil nekje okoli 250 ur letenja... žal nisem pilot zunaj moje sobe, čeprav bi z največjim veseljem naredil vse licence razen za reaktivce... čeprav turbo prop je zelo veliko zanimanje zame....

najljubše letalo? definitivno beechcraft... samo sem v precepu realizma in moje fantazije... manjše je definitivno beech baron, večje pa kingair C90GTX... taveliki kingairi so mi malo... kako naj lečem, oklevni, vsaj po številkah ki jih gledam.... totalne sanje (glede na to da jih leti še samo 5....) beech raytheon starship

čeprav se zadnje čase samo zaradihitrosti navajam na letenje z jeti na daljše razdalje, me še vedno ne zanimajo najbolj.... res pa je da sem zagret dosti bolj za IFR letenje, kot pa VFR... morda bi moral res bit pilot, da bi videl čisto vse razlike in prednosti, glede na to da vidim kako to da toliko uživate v VFR....

no, to bi bilo to...
lep pozdrav vsem skupaj! pa dosti varnih poletov v simulatorju in v pravem zraku :)

LP, Sašo

_________________
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: kdo smo ?
OdgovorObjavljeno: 12 Avg 2015, 08:37 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 30 Apr 2015, 11:55
Prispevkov: 564
Kraj: Ljubljana
Zdravo,
živim v Ljubljani, sem star 14 let. Obiskujem 9. razred. V šoli mi gre odlično. Treniram plavanje in JUDO. V svet virtualnega letalstva sem padel pri osmih letih. Začel sem s FS2004 z veliko vzletov in z veliko crashov. Počasi sem dobival občutek za pristajanje. Ko sem bil na simulatorju na brniku pri desetih letih mi je inštruktor povedal za FSX. To je bila močna želja za "dedka mraza". Ko sem prvič zagnal FSX sem bil zelo razočaran, ker računalnik ni mogel prenašati FSX. Zdaj deluje vse prfektno z vsemi dodatki. Ko sem pred enim letom iskal slovenske charte sem jih našel na slovenski IVAO strani. Takoj sem se prijavil na IVAO in sem bil vesel, ker sem do sedaj mislil, da sem skoraj edini, ki namesto računalniških iger npr. Need for Speed igram FSX. Moja naslednja želja za novo leto je Slo4 fsx. Počasi sem si začel klet spreminjati v simulator s paneli in saitek stvarmi.
V načrtu imam iti na strojno srednjo šolo, nato na strojni faks in nato opravljat vse potrebne licence.
To je nekaj malega o meni. :D

_________________
Branimir Filovski
S5DBF
Slika Slika FS3 Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: kdo smo ?
OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2016, 18:45 
Odsoten

Pridružen: 27 Dec 2010, 18:57
Prispevkov: 70
Pozdravljeni,

upam, da nisem edina ženska predstavnica ... :lol:

Sem Karmen, živim v okolici Ljubljane in delam za ugankarske revije, povrh pa se izobražujem tudi za športnega in masažnega terapevta. Moji hobiji so fitness, tek (jogging, maraton), kolesarjenje, orhideje (botanične vrste), fotografiranje (še posebej letal) ...

Letalstvo me navdušuje že od malih nog (že kot predšolski otrok sem rada opazovala letala na nebu), ampak zanimanje za to je vsak dan večje. Imam cilj, da bi prišla vsaj do PPL. Tako da trenutno, kar se tiče letalstva, le fotografiram letala. 8)

No, in to sem jaz. Kratko in jedrnato. :lol:

_________________
Znanost, svoboda, lepota, pustolovščina – letenje ponuja vse to.
Charles Lindbergh


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group