Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 20:15

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2003, 21:31 
Odsoten

Pridružen: 12 Jul 2003, 21:27
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana
Zivjo vsem!

Hvala bogu da sem nasla eno dobro slovensko stran kjer lahko sirim svoja znanja in navdusenost do letal in letenja in vsem kar spada zraven! :D :wink: So novi clani, pardon clanice dobrodosle? :wink:

LP


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2003, 22:56 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Zdravo!
Citiram:
So novi clani, pardon clanice dobrodosle?

Vedno in vsepovsod. Zakaj prašaš? Dobrodošla v klub letalskih freakov :)
Citiram:
Hvala bogu da sem nasla eno dobro slovensko stran kjer lahko sirim svoja znanja in navdusenost do letal in letenja in vsem kar spada zraven!

Jest upam, da boš vedno našla kaj zanimivega, sicer pa na dan z vprašanji!

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2003, 00:09 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:16
Prispevkov: 272
Kraj: Ljubljana
jst ne vem, ampak to je čisto nad povprečjem, dve punci v tako kratkem času :)

Očitno gre letalstvu na splošno res na bolje.....

:)

Pozdravljeni obe novi obiskovalki..kaj napišita!

Miro


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2003, 07:55 
Odsoten

Pridružen: 12 Jul 2003, 21:27
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana
A kar na dan z vprasanji? :D No, pa gremo. Najprej me zanima koliko ste kaj stari pa kaj delate, je kdo tukaj, ki se neposredno ukvarja z letali? :D
Vidim, da debata poteka predvsem o simulatorjih...no ja, sama sem se bolj zadaj, zaenkrat imam (samo :lol: ) 32 lastnorocno sestavljenih modelckov letal. :shock: :D Ja, Mirom, ne vem, zgleda da punce nismo imune na te letece stvarce! :lol:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2003, 09:16 
Odsoten

Pridružen: 09 Apr 2003, 22:19
Prispevkov: 365
Temo v kateri poš našla predstavitve posameznih udeležencev tega foruma boš našla na sledečem linku.

http://slovenia.avsim.net/forum/viewtopic.php?p=25#25

Sicer pa nas je kar nekaj takih, ki poleg računalniške palice veselja držimo v rokah tudi tisto pravo (letalsko).

_________________
Fighting for survival is a hard habit to break.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2003, 11:44 
Odsoten

Pridružen: 12 Jul 2003, 21:27
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana
No, tudi jaz sem drzala ta pravo palico! :D Sicer samo enkrat in niti ne tako za dolgo tam nekje nad Smarno Goro. :lol: Adriin Piper Turbo Arrow ni slab za zacetnico! :wink: Ampak se ne hvalim, v bistvu nimam pojma kako vzleteti, drzati letalo v zraku in podobno, to prepustim vam. :wink: Tisti panoramski polet, ki sem ga dozivela (med mnogimi) je bil darilo za rojstni dan. Najboljse darilo do sedaj, vam povem! :lol: 8)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2003, 14:53 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Si ena izmed redkih posvečenih, ki je lahko držala pravo krmilo v rokah :) No jest ga v resnici še nisem (z izjemo helikopterja oz. vseh LPE helikopterjev), upam pa, da bom nekoč! Se pa strinjam, da je panoramski polet z letalom res lepo darilo za rojstni dan.
In če se želiš učiti letenja, imaš dve možnosti:
1. in draga varianta je, da se včlaniš v kak aeroklub in se začneš učiti letenja v realnem svetu, sam ne praši za cene...
2. cenejša varianta je,d a si naložiš Flight Simulator in začneš tle leteti. Od začetka bo kup crashev ampak prosim lepo, naj Te to ne odvrne od veselja do letenja!! Vsi smo tko začeli, na koncu pa ugotoviš, da je pravzaprav vse skupaj ena velika zabava (dokler je lepo vreme seveda :lol:)
Kako in kaj s kakšnimi postopki, pa odprimo novo temo in začni spraševati!
Aha, še vprašala si, čes kdo tukaj v RL ukvarja z letali. Ja, enega pilota inštruktorja pa še upravnika aerokluba mamo tle (saj se ve, kajne Andrej :) ), pol imamo športnega pilota, imamo pilota(e) jadralnih letal, imamo 2 prava kontrolorja letenja in kopico entuzijastov in zasvojencev z virtualnim simulatorjem letenja. O modelčkih letal pa mislim, da je med nami tudi nekaj takih, ki smo to počeli in še počnemo (tudi jaz, in trenutno me še čaka nekaj modelov v bolj ali manj surovem stanju, vključno z DC-6).

Pozdravček

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2003, 20:31 
Odsoten

Pridružen: 12 Jul 2003, 21:27
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana
Gorchi napisal/-a:
In če se želiš učiti letenja, imaš dve možnosti:


V bistvu si bolj zelim leteti kot stevardesa. :D Tale nasa Adria me muci ze tretje leto, pa se kar vztrajam s prijavami. :( Sploh se vam ne sanja kako tezko je priti zraven! :roll: :(
Sem pa vesela, da imam vsaj sluzbo na Brniku in sem lahko nekje blizu vsega dogajanja vsaj tistih 8 ur na dan. 8) Vseeno upam, da bom nekoc letela v uniformi, ceprav je po treh letih ze kar tezko upati, da bo kaj bolje. :roll:

Cigave modelcke pa sestavljas? Revell ali kaj drugega?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2003, 20:38 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Citiram:
V bistvu si bolj zelim leteti kot stevardesa. Tale nasa Adria me muci ze tretje leto, pa se kar vztrajam s prijavami. Sploh se vam ne sanja kako tezko je priti zraven!

Si mislim, kako je zajebano pridet v Adrio. In nekateri so navdušeni nad tem, da bi delali tam, drugi pa lih nasprotno. Sicer pa kaj je lepšega kot leteti, ali za krmilom ali pa kot stevardesa! Sicer pa a si probala pri Lufthansi, Swissu, Laudi itd?
Citiram:
Cigave modelcke pa sestavljas? Revell ali kaj drugega?

Čist odvisno od makete. Začel sem s Hellerjevimi in KP (Kovozavody Prosteyov) modelčki, potem sem dobil ESCIjeve makete, pa kakšna Hasegawa in Fujimi sta se našla, drugače pa največ Italierijeve... Ampak ko bi spet se dobila maketa Spitfira, ki ima več kovinskih kosov kot pa plastike, bi pa koj tekel v štacuno! Pred leti sem v mladem tehniku videl Spitfire-a in BF-109 za 10kSIT, ostale makete so bile pa 3kSIT... pa ni blo denarja :(
Sicer pa zbrika maket pri meni je kr obsežna, žal pa sem jo zaradi selitve moral nekolikanj skrčiti (ampak samo za slabe makete, predvsem pa zakajene :) )

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2003, 20:49 
Odsoten

Pridružen: 12 Jul 2003, 21:27
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana
Gorchi napisal/-a:
Sicer pa a si probala pri Lufthansi, Swissu, Laudi itd?


Brez skrbi, da sem. :shock: Prosnje in prijave so povsod bile poslane: British Midland,BMI Baby, JMC Air, Brittania Airways, LTU, Condor, Aero Llyod,Alitalia, Air Berlin,British Airways, Luxair, Easyjet, Ryanair, Buzz, Jet2, JAT, Croatia A.,Lufhansa, Germanwings in se in se. Zdaj cakam odgovor od Emirates Airlines. :shock: K sreci poznam prime pilota v Air France, ki mi je malo pomagal, ampak spet ne zadosti. :roll: Torej se resnicno trudim, se mi zdi. :roll: Glede na to, da tuji jeziki niso problem sem dobila kar nekaj odgovorov. Najvecji problem pa je to, da bi Slovenija mogla biti clanica EU, da bi lahko delala pri tujih druzbah. Mogoce naslednje leto torej... :roll: Ker sem pa res obupana bi vprasala, ce je kdo v tem forumu ki ima kakrsen koli vpliv na temo stevardes in kako do tega priti v tej nasi dezelici? :?
Anyone? :roll:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2003, 07:57 
:shock: ja saj jih AA vendar ogromno rabi preko poletja. Sicer sem pa še en, ki trenutno bolj grabi za pravo pilotsko palico kot pa za virtualno. Kaj se oglasi, čeprav mislim, da je za letošnjo sezono že prepozno.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2003, 17:13 
Odsoten

Pridružen: 12 Jul 2003, 21:27
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana
A da AA rabi stevardese preko poletja? Meni so povedali, da je izbor samo enkrat na leto in sicer jeseni. :? Vsaj prejsnja 3 leta kolikor se jaz trudim z Adrio je bilo tako. :oops:
H komu naj se javim? Kaj si s tem mislil? :?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2003, 21:39 
Odsoten

Pridružen: 09 Apr 2003, 22:19
Prispevkov: 365
Andrej je hotel reči da AA stevke rabi večinoma čez poletje, ko se leti čarterje v Grčijo Hrvaško in Turčijo.... Ja pa res to kar si rekla, da je razpis oktobra.... Takrat se namreč začne izbor, in nato šolanje ki traja do začetka poletne sezone. Ponavadi začnejo nove stevke letet okoli Aprila....

_________________
Fighting for survival is a hard habit to break.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2003, 21:40 
Odsoten

Pridružen: 10 Jul 2003, 23:52
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana
Zaradi cesa te pa ne sprejmejo? Majo kaksno pametno pojasnilo, al ti sam veze manjkajo? :)

_________________
Vevrca :P


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2003, 22:03 
Odsoten

Pridružen: 12 Jul 2003, 21:27
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana
Ne, nobenega pojasnila. :( Najhuje mi je, ko grem po razgovoru na Adrio in zrem v tisti list izbranih in vedno znova iscem svoje ime gor...pa nic.
:cry: Na razgovorih so me nekako vse ostale kandidatke pokrile, se prav neprijetna izkusnja je bila, ko me je sredi predstavljanja nekdo iz vec clanske komisije na Adrii prekinil. :roll: To res ni bilo lepo, lahko bi mi dali vsaj moznost da kaj povem o sebi. :roll: Napaka je tudi to, se mi zdi, ker poklicejo v sobo (pre)vec kandidatk naenkrat. :? 15 minut za spoznavanje vec kot 5-ih oseb se mi zdi obcutno premalo.
:? No, to je samo moje mnenje. :roll:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2003, 22:47 
Odsoten

Pridružen: 09 Apr 2003, 22:19
Prispevkov: 365
Kot prvo stevke ki so v izboru za komisijonekak ne marajo klubovanja oziroma vztrajnosti. Tako da je cisto mogoce da te zavracajo tudi zaradi tega ker poskušaš vsako leto. Najbolj jim ugajajo kake pavzerke, po možnosti iz filo faksa.

Sicer pa ne želi si delat v AA, delovni odnosi so tako na psu. pa tudi službe pilotov in stevk so nekako izgubile tisti čar, ki ga imamo za nerazdružljivega s sovrstnimi jobi. Itak so vsi skregani gor med sabo.

Aja pa še nekaj. prednost na izboru imajo mlajše kandidatke. Recimo lani so moje sošolke odpikal zaradi tega ker so bile absolventke. Ne izplača se jim šolat folka, ki mu po enem letu poteče študentski status, o redni službi pa niti ne sanjaj. Redno jih jemljejo približno tako pogosto kot pilote... Študentke so v tem pogledu cenejše, odtok pa je neomejen. Pa rabijo jih lahko samo za določen čas, zavarovalnino itaq plača država, do njih nimajo nobenih obveznosti....

Naj ti ne bo pretirano žal če ti ne bo uspelo priti v AA kot stevka!

_________________
Fighting for survival is a hard habit to break.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2003, 09:34 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 17:34
Prispevkov: 507
Kraj: Ljubljana
Čaki, še ena šansa je. Dej pokaži svojo sliko, pa ti bomo lahko potem povedal, kje je pravzaprav res problem. :twisted:

Nejac

_________________
Nejc Brelih


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2003, 11:05 
Odsoten

Pridružen: 12 Jul 2003, 21:27
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana
Ne, moja slika ti nic ne pove. :P Tisto, kar ti mislis ni problem, brez skrbi. 8)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2003, 12:04 
Eha, fantje, dajte se no mal' skulirat, že tko mamo zaenkrat samo dve in če se navte obnašal' bota še te dve zgasnle pol pa spet ne bomo ld'je. Jest jo pa razumem, da pač hoče probat, es pa je da je posel v "zaresni aviaciji" izgubil nekdanji glamour, piloti so več ali manj isto kot šoferji mestnega prometa, stevke pa leteče kelnerce - vse bolj temu podobne so pa tudi plače. Eh, dobri stari časi.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2003, 17:26 
Odsoten

Pridružen: 12 Jul 2003, 21:27
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana
andrejdrobun napisal/-a:
že tko mamo zaenkrat samo dve in če se navte obnašal' bota še te dve zgasnle


S tem se absolutno strinjam... :? :?

Jest jo pa razumem, da pač hoče probat

Hvala. Lepo je slisat besedo podpore, ki je svetla izjema med vsemi grajami na racun stevardesinega dela, zavrnitvami in dvomi o tem ce sem sposobna. :? :? Ze res, da je posel v aviaciji izgubil glamour, ampak meni je vsec delo stevardese. :roll: Tako preprosto. In vem, da ni vse samo "letenje".Denar niti glamour me ne zanimata, ce pa nekdo stevardesi rece tudi "leteca natakarica",prav, to je njegov vidik. :? Mene ne moti. Jaz vem, kaksno mnenje imam o tem sama. Vem kaj hocem in mislim da se bom vedno drzala nacela succeed or die trying...Ce ne pri AA, pa v tujini. Saj ni konec sveta. :?


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group