Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 01:09

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Najprimernejša srednja šola
OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2016, 22:58 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 30 Apr 2015, 11:55
Prispevkov: 564
Kraj: Ljubljana
Pozdrav vsem!
Jaz si že od tretjega razreda želim biti pilot. Ocene imam same petke in tako naprej. Ker sem že v devetem razredu me zanima, pravi piloti, katero srednjo šolo najbolj priporočate?
Jaz mislim takole; najprej bi šel na strojno (na Aškerčevi ulici) in nato na strojni faks. Prvo leto je za vse enako, za drugega pa moraš imeti že PP licenco, če se hočeš prijaviti na smer pilota.
Pedagoginja je na razgovoru omenila, da bi bila v redu tudi Vegova, glede na to, da je tam širok spekter snovi. Meni se zdi, da bi bila strojna odlična izbira, pa me zanima za mnenje.

Grem tudi jutri na faks, ker so informativni dnevi, da se pozanimam v tem, me pa zanimajo vaša mnenja?

Hvala!
L. P.

_________________
Branimir Filovski
S5DBF
Slika Slika FS3 Slika


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2016, 23:50 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 31 Avg 2007, 22:03
Prispevkov: 313
Kraj: Žalec
Jaz bi ti predlagal, da greš po tisti poti, ki misliš da ti bo ustrezala in najbolj veselila. Vedi, da več poti vodi do istega cilja, tudi na strojni faks prideš iz gimnazije ali srednje strokovne šole. Mene so želeli v osnovni šoli prepričati, da bi se vpisal na gimnazijo, ampak sem vedel, da nisem za tja. Ker me je zanimala matematika, tehnika in logika sem se odločil za mehatroniko in prav sem se odločil.

In pa ne pozabi: živi življenje, bodi mulc, naredi tu in tam kako oslarijo, ker tudi to je prav tako pomembno kot šola.

_________________
Aljaž Prislan
Slovenia Training Coordinator
International Virtual Aviation Organisation
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2016, 00:53 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
In pridi na FB, da se bomo hitreje pogovarjal :mrgreen:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2016, 10:24 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 30 Apr 2015, 11:55
Prispevkov: 564
Kraj: Ljubljana
Aljaž hvala! :D
Meni se tudi zdi kakšna gimnazija neprimerna, ker te tam mučijo s likovno umetnostjo, glasbeno vzgojo... Prav ti predmeti mi ne grejo, raje vidim matematiko, fiziko...
Pa tudi iz srednje strojne je lažje priti na faks, ker imaš več podlage.

airbus napisal/-a:
In pa ne pozabi: živi življenje, bodi mulc, naredi tu in tam kako oslarijo, ker tudi to je prav tako pomembno kot šola.

Hvala, lep nasvet!

silvo20 napisal/-a:
In pridi na FB, da se bomo hitreje pogovarjal

To pa še ne bom, piše na 18 let (izgovor) :mrgreen:

_________________
Branimir Filovski
S5DBF
Slika Slika FS3 Slika


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2016, 10:38 
Odsoten

Pridružen: 09 Apr 2003, 22:19
Prispevkov: 365
Če ti ležijo bolj analitično usmerjeni predmeti potem pojdi vsekakor na neko tehnično šolo. Kot si sam rekel, je dobro imeti podlago za strojni faks, sploh da preguraš prve tri semestre, ki so izključno strojniški. Jaz sem recimo v prvih dveh letnikih gagal, ker mi matematika in podobno ne leži, pa še z gimnazije sem uletel.

Je pa res da po novih pravilih strojni faks ni več zahteva kar se pilotskega poklica tiče, vsaj za Adrio ne (razen če se ni spet kaj spremenilo). Kljub temu da se situacija na svetovni ravni spreminja na bolje kar se iskanja zaposlitve tiče, je poklic pilota še vedno nesorazmerno drag. Zato ti priporočam da licence delaš tako da boš imel sredstva za financiranje šolanja pripravljena v naprej, da bo med samim šolanjem čim manj prekinitev. Vsaka ti namreč pomeni dodatne ure letenja, da prideš nazaj na zeleno vejo. Če moraš dati šolanje na stranski tir, naredi to tim po tem ko pridobiš neko licenco.

Ampak kot sem že rekel, potrebne po pilotih v naslednjih 10 - 20 letih bodo ogromne, vsaj na Svetovni ravni. Za samo Slovenijo pa se nikoli ne ve, itaq je situacija tam razred zase...


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2016, 11:35 
Odsoten

Pridružen: 14 Jun 2008, 17:19
Prispevkov: 192
1. Z izjemom našega nacionalnega prevoznika praktično nobena druga firma nima drugega pogoja formalne izobrazbe kot končana srednja šola. Faks ti res da neko širino, se je pa potrebno zavedati, da so z bolonjsko prenovo zapeljali letalsko smer na FS še v bolj napačno smer kot je bilo prej. Trenutno imaš v 2. letniku samo 3 letalske predmete (od 11), v 3. letniku je pa vseh obveznosti za več kot 60 točk ECTS, če hočeš da se ti priznajo vse obveznosti za pridobitev potrdila o opravljenih predavanjih za ATPL teorijo. Če ti strojništvo ni najljubši hobi, pričakuj 2 leti trdega dela za nekaj, kar ti potem dnevno med letenjem ne koristi prav dosti. Kvaliteta predavanj na letalski smeri ni nič posebnega, kaj dosti praktično uporabnega znanja ne pričakuj.

2. Na strojnem faksu imajo probleme večinoma vsi. Gimnazijci s strojniškimi predmeti in tisti s srednjih tehničnih šol z matematiko in fiziko.

3. Kot je že Mare povedal, trenutno je situacija na trgu pilotov odlična, sploh če imaš nekaj ur na popularnih letalih (Airbus, Boeing). Kaj bo čez 5 let je težko napovedati, imaš pa veliko večje možnosti, če si v nekem trenutno pripravljen spakirati kovčke in iti s trebuhom za kruhom v tujino. Žal je slovenska realnost takšna, da nas je samo 2 milijona in je na voljo le omejeno število pilotskih služb z delovnim mestom v Sloveniji.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2016, 14:13 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 30 Apr 2015, 11:55
Prispevkov: 564
Kraj: Ljubljana
Hvala, sem bil na faksu, da sem se pozanimal in poslušal predstavitve. Bom šel na strojno srednjo, so jo tudi učitelji predlagal.

Drugače pa hvala za nasvete :D

_________________
Branimir Filovski
S5DBF
Slika Slika FS3 Slika


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group