Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 25 Apr 2024, 10:04

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Avg 2007, 00:11 
Odsoten

Pridružen: 15 Apr 2007, 13:02
Prispevkov: 39
savski napisal/-a:
carchek napisal/-a:
aja še to?Kej ve kdo, kaj pomeni da nimaš kontrasta? :shock:

V kakšnem kontekstu pa?

V zvezi z okulistom!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Okt 2007, 22:08 
Odsoten

Pridružen: 21 Okt 2007, 19:10
Prispevkov: 9
Ja bi prosil da mi nekdo razlozi sto se sve radi pri psihologinji za prvo kategorijo.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Okt 2007, 22:49 
Odsoten

Pridružen: 15 Apr 2007, 13:02
Prispevkov: 39
1. neki IQ testi (kr neki)
2. Osebni uprašalnik (imate drisko DA, NE; Ste kdaj depresivni? DA NE,...)
3. Razgovor s psihologinjo, ki ti teži na use možne načine da te izživcira
4. nek test na enih napravah(merjo reakcijski čas,....)
Mene je zavrnla! :evil: :evil: :gunner: :gunner: :gunner: :gunner:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2007, 07:49 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Hmmmm...

No nekaj takkega sem jaz dal skoz pred kratkim- sam sebi sem se zdel zelo štorast pri tistih reakcijskih časih ( je pa res, da me je kuhala vročina in sem se počutil kot en kup iztrebka).

Vse skupaj ni nič ekstra in tudi vprašanja so čisto normalna samo živčen ne smeš bit pa malce morš premislit, kaj boš rekel, da ne blekneš kar tja v en dan. Drugače pa čist soliden test! IQ so mi zmerli 3,14/2...a je to v redu :)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2007, 09:44 
Odsoten

Pridružen: 21 Okt 2007, 19:10
Prispevkov: 9
carchek napisal/-a:
1. neki IQ testi (kr neki)
2. Osebni uprašalnik (imate drisko DA, NE; Ste kdaj depresivni? DA NE,...)
3. Razgovor s psihologinjo, ki ti teži na use možne načine da te izživcira
4. nek test na enih napravah(merjo reakcijski čas,....)
Mene je zavrnla! :evil: :evil: :gunner: :gunner: :gunner: :gunner:


Kakšen je to reakcijski test na napravah, jel bi mogel nekdo opisati?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2007, 15:12 
Odsoten

Pridružen: 15 Apr 2007, 13:02
Prispevkov: 39
Tm maš ene lučke, in pol jih morš s pravilno kombinacijo ugasnt(gori lučka u desnm zgornjem kotu), in morš ti prtisnt desn pedal, in desno roko naenkrat!
aja pa en smeš bit žiučn!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2007, 15:15 
Odsoten

Pridružen: 21 Okt 2007, 19:10
Prispevkov: 9
carchek napisal/-a:
Tm maš ene lučke, in pol jih morš s pravilno kombinacijo ugasnt(gori lučka u desnm zgornjem kotu), in morš ti prtisnt desn pedal, in desno roko naenkrat!
aja pa en smeš bit žiučn!


Kaj sam to?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2007, 15:25 
Odsoten

Pridružen: 01 Maj 2003, 20:01
Prispevkov: 391
carchek napisal/-a:
1. neki IQ testi (kr neki)
2. Osebni uprašalnik (imate drisko DA, NE; Ste kdaj depresivni? DA NE,...)
3. Razgovor s psihologinjo, ki ti teži na use možne načine da te izživcira
4. nek test na enih napravah(merjo reakcijski čas,....)
Mene je zavrnla! :evil: :evil: :gunner: :gunner: :gunner: :gunner:


S takim odnosom bi te tud jaz zavrnil :mrgreen:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2007, 16:18 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Pa kaj je zdaj to en kup vprašanj!?
To so testi na katere se ne moreš pripravit, ker potem zgubijo svoj smisel ( enako kot FEAST za kontrolorje)!

Pejd na pregled in boš videl!
Če imaš normalen odnos in nisi nek telesno ali duševno zaostal osebek, ter daješ občutek zrele osebe,ne vidim zakaj tega testa ne bi opravil!

Basta!

To je test pri psihologu, da se razumemo...ostale stvari so itak drugačne ( kardiolog, proktolog, urolog, scientolog, biolog...pa kaj jaz vem kakšen blog!)
:)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2007, 16:53 
Odsoten

Pridružen: 15 Apr 2007, 13:02
Prispevkov: 39
VanZ napisal/-a:
carchek napisal/-a:
1. neki IQ testi (kr neki)
2. Osebni uprašalnik (imate drisko DA, NE; Ste kdaj depresivni? DA NE,...)
3. Razgovor s psihologinjo, ki ti teži na use možne načine da te izživcira
4. nek test na enih napravah(merjo reakcijski čas,....)
Mene je zavrnla! :evil: :evil: :gunner: :gunner: :gunner: :gunner:


S takim odnosom bi te tud jaz zavrnil :mrgreen:

Ja tkrt ji jaz nisem težil z mitraljezom ali čim!
Je mela pa res neumesna vprašanja.
Npr. Zakaj sem se prijavil tako mlad(star 18.let), da pridejo ponavadi na prvo kategorijo ljudje strai 21 in več!In sem ji hladnokrvno odgovoril, da sem prišel zato, da se en bom zafrknil, in zapravil 7000€ za PPLA in nato da bi me zavrnil na 1. kategoriji!
:shoot: :tnt:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2007, 17:04 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
You just don't get it eh?

Kaj pa je tukaj čudnega...hotela je vedet razlog- in ti si ji ga povedal. Ona ni bila prepričana...pa te je zavrnila. Poskusi pogledat z njenega stališča!
Ti si prišel na pregled zato, da bi prihranil denar!?!!
Po mojem bi jo bolj impresioniral, če bi ji rekel, da si to res že od nekdaj želiš in da vse napore vlagaš v to, da bi dosegel svoj cilj....ne zveni bolje??

Pa nehaj s temi kanoni, ker so popolnoma mimo...mogoče še dobro, da ti ni odobrila!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2007, 17:08 
Odsoten
Nadzornik
Uporabniški avatar

Pridružen: 24 Dec 2003, 21:16
Prispevkov: 1397
Kraj: Kranj
carchek napisal/-a:
Je mela pa res neumesna vprašanja.
Npr. Zakaj sem se prijavil tako mlad(star 18.let), da pridejo ponavadi na prvo
kategorijo ljudje strai 21 in več!In sem ji hladnokrvno odgovoril, da sem prišel
zato, da se en bom zafrknil, in zapravil 7000€ za PPLA in nato da bi me zavrnil
na 1. kategoriji!
:shoot: :tnt:

Vidiš, za takle odgovor bi ti dosmrtno prepovedal vstop v pilotsko kabino.
Saj ne videš drugega kot €€€€€€. Dovolj za "nesposoben forever" :lol: :oops: :lol:

Pa več sreče čez kakih 50 let. kajne :rotfl:
Milan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2007, 17:58 
Odsoten

Pridružen: 15 Apr 2007, 13:02
Prispevkov: 39
Delfin napisal/-a:
carchek napisal/-a:
Je mela pa res neumesna vprašanja.
Npr. Zakaj sem se prijavil tako mlad(star 18.let), da pridejo ponavadi na prvo
kategorijo ljudje strai 21 in več!In sem ji hladnokrvno odgovoril, da sem prišel
zato, da se en bom zafrknil, in zapravil 7000€ za PPLA in nato da bi me zavrnil
na 1. kategoriji!
:shoot: :tnt:

Vidiš, za takle odgovor bi ti dosmrtno prepovedal vstop v pilotsko kabino.
Saj ne videš drugega kot €€€€€€. Dovolj za "nesposoben forever" :lol: :oops: :lol:

Pa več sreče čez kakih 50 let. kajne :rotfl:
Milan

Niso tukaj €€€€€€ ampak, preprosto zato, ker mi je doktor fajdiga rekel, da bo treba mandlne ven dat!
lp


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2007, 18:48 
Odsoten

Pridružen: 21 Okt 2007, 19:10
Prispevkov: 9
Metod napisal/-a:
Pa kaj je zdaj to en kup vprašanj!?
To so testi na katere se ne moreš pripravit, ker potem zgubijo svoj smisel ( enako kot FEAST za kontrolorje)!

Pejd na pregled in boš videl!
Če imaš normalen odnos in nisi nek telesno ali duševno zaostal osebek, ter daješ občutek zrele osebe,ne vidim zakaj tega testa ne bi opravil!

Basta!

To je test pri psihologu, da se razumemo...ostale stvari so itak drugačne ( kardiolog, proktolog, urolog, scientolog, biolog...pa kaj jaz vem kakšen blog!)
:)


Vprašam te ker v Zagrebu ni moguće dobiti prvo kategorijo, testi su grozni, rešavaju se več nek dve ure, prvo pisalni testi pa test na štiri napravah...


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2007, 20:59 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 12 Feb 2005, 10:23
Prispevkov: 277
zoom21 napisal/-a:
Metod napisal/-a:
Pa kaj je zdaj to en kup vprašanj!?
To so testi na katere se ne moreš pripravit, ker potem zgubijo svoj smisel ( enako kot FEAST za kontrolorje)!

Pejd na pregled in boš videl!
Če imaš normalen odnos in nisi nek telesno ali duševno zaostal osebek, ter daješ občutek zrele osebe,ne vidim zakaj tega testa ne bi opravil!

Basta!

To je test pri psihologu, da se razumemo...ostale stvari so itak drugačne ( kardiolog, proktolog, urolog, scientolog, biolog...pa kaj jaz vem kakšen blog!)
:)


Vprašam te ker v Zagrebu ni moguće dobiti prvo kategorijo, testi su grozni, rešavaju se več nek dve ure, prvo pisalni testi pa test na štiri napravah...


Ja za Zagreb sm slišal da majo katastrofalne psiho teste, kr je moj bivši sošolc šel na FPZ študirat za pilota in jih pr njih nikakor ni mogu nrdit...
Pol ko mi je povedal kake teste rešujejo sm se jst za glavo prijel, kr kej tazga pr nas sploh ni, pa se enako po JAR licencira...


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Okt 2007, 09:24 
Odsoten

Pridružen: 22 Feb 2007, 12:18
Prispevkov: 40
Jaz ne vidm nič slabga v tem, da hoče pršparat denar, če ni fit za v letalo. Sej to še ne pomen, da ni "taprav" za pilota. Vsak si pač ne more prvoščt, da bi plaču za vsako uro letenja dobrih 100 evrov, če potem ne bo iz tega potegnil neke kariere. Jaz vem, da če ne bi bil fit za 1. kategorijo, ne bi delal PPLa, ampak bi letel recimo raje z jadralnimi letali, ker je ceneje. Pa to še ne pomeni, da zato nisem "taprav" za pilota...

Drugače pa Carchek, ne vem kje si ti videl, da te kdo napada z vprašanji in te hoče vržt iz tira. Ko sem bil jaz na pregledu, sva se s psihologinjo čist fletno pogovarjala. Vprašala me je a mam kake brate al pa sestre, kam kej v šolo hodm, kaj so moji plani itd. Isto me je vprašala zakaj sem se že tako zgodaj pojavil na pregledu, pa tega nisem vzel kot neko napadanje. Pač sem ji lepo normalno razložil moja stališča (prijazno in ne hladno!). Za enepar stvari me je vprašala zakaj sem sem jih tko obkrožu kakor sem jih na testih, pa sem ji luštno razložil kaj in kako, pa potem zaradi tega ni komlicirala. Se pa nikakor ne morem spomnit niti enga vprašanja s katerim bi me hotla "izživcirat"...

Če mene vprašaš, si ti povsem narobe dojemal vprašanja, ki ti jih je zastavljala. Na povsem normalna in preprosta vprašanja si se odzival agresivno in napadalno in to bi znal biti razlog za zavrnitev. Mrbit te je vprašala zakaj si kako stvar obkrožil na testih pa si se na to čudno odzval, namesto da bi ji preprosto razložil svoja stališča. Vsak drugače dojema določena vprašnja. Midva s psihologinjo sva pri pogovoru ugotovila, da sem jaz drugače razumel dve vprašanji kot jih je ona vprašala. Pa zato ni blo problemov, pri pogovoru sva pač to razčistla.

Ali pa bi nam morda zaupal s kakšnimi vprašanji ti "je težila, da bi te izživciala"?

Drugače pa na napravah testirajo reakcijske čase, motoriko, prepoznavanje simbolov, hitro računanje itd. Pa še z nekimi testi potem pregled nad dogajanjem oz. hitro reševanje (ne vem točno, pač neki labirinti) in še in še... Kar veliko je tega. Recimo potem morš na slikcah popravt stvari ki so napačne ali nelogične. Carchek, da nisi tukaj dojenčku, ki je v vodi, na nogo narisal še eno utež?? :D


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Okt 2007, 16:46 
Odsoten

Pridružen: 15 Apr 2007, 13:02
Prispevkov: 39
Ja jaz sem se počutil kakor da me hoče izživcirat!Poleg tega je pam mojo kartoko izdelovala 14dni!
Pa en dan pred tem, k sm jst biu pr njej, so glih nove naprave dobil!in ona meni nič, tebi nič reče da se morm sam znajdt, ker ona ne ve navodil.
Unim naprej za mano, je pa navodila dala!
Najbolj neumesne so bile pa une lučka, k jih ugašaš z pedalkami!
lp


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Okt 2007, 19:04 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
carchek napisal/-a:
Ja jaz sem se počutil kakor da me hoče izživcirat!Poleg tega je pam mojo kartoko izdelovala 14dni!
Pa en dan pred tem, k sm jst biu pr njej, so glih nove naprave dobil!in ona meni nič, tebi nič reče da se morm sam znajdt, ker ona ne ve navodil.
Unim naprej za mano, je pa navodila dala!
Najbolj neumesne so bile pa une lučka, k jih ugašaš z pedalkami!
lp


In kaj je pri tistih pedalih neumestnega? Mogoče si že tudi kaj o tem prebral ampak samo en majhen namig...koordinacija!!
Če ti še malce namignem- pride hudimano prav pri letenju, ko je potrebno nekaj v pedala brcat pa malce "z uno palco žokat" al' pa volan sukat- evo tak vtis daješ!
Zdaj se pa malce nadihaj in se zamisli kaj bi lahko spremenil, ker verjamem, da te zdravnica ni vzela na piko, ker bi ti bil narobe oblečen ali pa ji ne bi dišal prav. Je že imela svoje razloge!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Okt 2007, 20:44 
Odsoten

Pridružen: 22 Feb 2007, 12:18
Prispevkov: 40
Carchek, najbrž veš, da se letalo upravlja tako z rokami kot tudi z nogami. Tiste lučke, ki jih ugašaš z nogami simulirajo upravljanje s smernim krmilom letala. To je bil test koordinacije, testira se pa čisto vsakdanje sitacije pri pilotiranju letala - palica v desno in desna noga, palica v eno stran pa nasprotna noga itd...

Sicer pa ja, gotovo te je vzela na piko... :roll: Daj, pomedi najprej pred lastnim pragom, dobro premisli če je tvoje obnašanje kaj pripomoglo k zavrnitvi, odpravi napake in nato poizkusi še enkrat...


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Okt 2007, 22:37 
Odsoten

Pridružen: 15 Apr 2007, 13:02
Prispevkov: 39
Franci napisal/-a:
Carchek, najbrž veš, da se letalo upravlja tako z rokami kot tudi z nogami. Tiste lučke, ki jih ugašaš z nogami simulirajo upravljanje s smernim krmilom letala. To je bil test koordinacije, testira se pa čisto vsakdanje sitacije pri pilotiranju letala - palica v desno in desna noga, palica v eno stran pa nasprotna noga itd...

Sicer pa ja, gotovo te je vzela na piko... :roll: Daj, pomedi najprej pred lastnim pragom, dobro premisli če je tvoje obnašanje kaj pripomoglo k zavrnitvi, odpravi napake in nato poizkusi še enkrat...

Hvala celo nekdo, ki mi je povedal, kaj je bila fora tega!Tako da, napisal so mi kontrolni pregled čez eno leto!Kaj naj nanredim?A je obvezno?... :oops:


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group