Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 07:20

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Pilotski materjal
OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2010, 17:08 
Odsoten

Pridružen: 31 Okt 2008, 16:27
Prispevkov: 113
Zdravo

Sem bil v Cirrusovi trgovini v Celju. Prodajalec mi je razkazal kar nekaj zanimivih izdelkov. Imam pa tri vprašanja glede tega. In sicer.

Predlagal mi je razno letalsko literaturo od Jeppsona - privat pilot(FAA), comercial pilot/instrumental(FAA) in slovar angleško slovenskih letalskih izrazov. A mogoče kdo pozna kaj od tega? Je res to tako kvalitetno branje?

Predlagal mi je tudi nakup fascikla z vsemi kartami letališč in zraven s tem še pilot manual, kjer so napisani vsi postopki, razna signalizacija, skratka priročna pomoč v letalu. Zanimiv mi je predvsem pilot manual. Ga kdo ta ima?

In še zadnje vprašanje. A je mogoče kdo seznanjen z garminovimi simulatorji (GNS 430)? Mi je prodajalec rekel da se to dobi na internetu baje zastonj na garminovi strani, samo jaz sem videl samo plačljive simulatorje.

lp
andre


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Pilotski materjal
OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2010, 17:25 
Odsoten

Pridružen: 14 Jun 2008, 17:19
Prispevkov: 192
Hm, vprašanje koliko se ti splača nabavljati knjige, ki so pisane po FAA standardih, kjer imajo popolnoma drugačno zakonodajo, frazeologijo, postopke, ipd. Sam prav tako ne bi kupoval "private pilot" literature, če PPL že imaš - to je tako, kot da bi po končani srednji šoli šel računat 3 + 3 in upal, da boš od tega kaj odnesel... Bolje, da posežeš po kakšni ATPL literaturi, ki vsebuje snov, ki jo imaš kasneje tudi na faksu in ATPL izpitih na direktoratu...

Kar se kart tiče je tako, da se stalno posodabljajo (VFR sicer ne toliko, ampak vseeno) - imeti staro karto je pa skoraj tako neuporabno, kot če je sploh ne bi imel - pa tudi vprašanje, kako se splača imeti (trenutno veljavne) karte recimo za vsa evropska letališča, ko boš šel pa letel mogoče samo na 1% izmed njih. Najbolje, da v kakšni firmi/klubu/na druge načine, kjer imajo (redno posodobljen) JeppView dobiš Jeppesen-Bottlang VFR karte za letališča, ki jih rabiš, karte daš potem v plastične A5 ovitke, ki jih dobiš v vsaki knjigarni, potem pa vse skupaj vložiš v A5 fascikel - za moje pojme bolj uporabno, sploh pa ceneje kot Jeppesnov fascikel...

Simulatorji, ki jih pa iščeš, se pa najbrž nahajajo tukaj.

LP


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Pilotski materjal
OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2010, 17:56 
Odsoten

Pridružen: 31 Okt 2008, 16:27
Prispevkov: 113
Za literaturo je tudi mene motilo da je vse FAA, tako da je to najbrž res brez veze. Majo pa sicer airline transport pilot (JAA), samo na to bom pa še malo počakal, bom videl kaj bodo na faksu rekli. Angleško slovenski letalski slovar se mi pa vseno zdi kar priročna ideja, in tudi zelo koristna.

Glede jeppesonovega fascikla pa ma je bolj zanimal samo pilot manual handbook, karte slovenskih letališč že tako ali tako imam v A5 formatu, kar je zaenkrat čisto dovolj.


lp
Pa hvala za odgovore.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Pilotski materjal
OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2010, 19:51 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
andre napisal/-a:
Zdravo

Sem bil v Cirrusovi trgovini v Celju. Prodajalec mi je razkazal kar nekaj zanimivih izdelkov. Imam pa tri vprašanja glede tega. In sicer.

Predlagal mi je razno letalsko literaturo od Jeppsona - privat pilot(FAA), comercial pilot/instrumental(FAA) in slovar angleško slovenskih letalskih izrazov. A mogoče kdo pozna kaj od tega? Je res to tako kvalitetno branje?

Predlagal mi je tudi nakup fascikla z vsemi kartami letališč in zraven s tem še pilot manual, kjer so napisani vsi postopki, razna signalizacija, skratka priročna pomoč v letalu. Zanimiv mi je predvsem pilot manual. Ga kdo ta ima?

In še zadnje vprašanje. A je mogoče kdo seznanjen z garminovimi simulatorji (GNS 430)? Mi je prodajalec rekel da se to dobi na internetu baje zastonj na garminovi strani, samo jaz sem videl samo plačljive simulatorje.

lp
andre


Sem iz Celja in prvič slišim za Cirrusovo trgovino. Mi lahko malo več napišeš o tem.
Hvala

LP
Marko

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Pilotski materjal
OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2010, 21:39 
Odsoten

Pridružen: 31 Okt 2008, 16:27
Prispevkov: 113
Trgovina je Cirrus d.o.o. nahaja pa se na Tkalski 12.

http://www.cirrus.si/index.php


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group