Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 14:09

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Pilotske slušalke
OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2010, 21:01 
Odsoten

Pridružen: 31 Okt 2008, 16:27
Prispevkov: 113
Imam namen kupiti pilotske slušalke, samo glede na to, da to kupujem prvič res nimam pojma kaj naj gledam. Cene so si pa tudi tako različne da skačejo od 150 do tam nekje 900 eurov.

Sedaj bi pa prosil, če mi lahko pomagate s kakšnimi nasveti ali pa kar s konkretnimi primeri slušalk. Želim pa ne preveč dragih, pa tudi ne nekvalitetnih. Torej nekaj vmes.

https://www.friebe.aero/Headsets,_Helmets,_Accessories_for_Communication/5,2,48,169,172,4857,0,2.html


Kaj menite?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Pilotske slušalke
OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2010, 21:48 
Če sklepam po tvojem linku, potem iščeš nekaj za res hrupno okolje letal splošne kategorije. Pri firmi na katero si dal link, boš samo dejstvo, da so Sennheiser debelo preplačal, enako velja tudi za David Clark. Jaz imam že več kot desetletje t e l e pa mi še vedno korekno delujejo, oddaja je čista, kar pomeni, da je tudi mikrofon še kot nov, če me spomin ne vara, sem pa zanje dal skoraj natanko toliko ali mogoče 10$ manj. Edino, kar sem pa takoj zamenjal, so bili pa earpads, te sem pa vzel od David Clark-a, išči model
40243G-02 na tejle strani

Če si pa šminker, potem pa kar vzemi tiste Sennhojzerice za 290€, na kvaliteti in udobju ne boš pridobil nič, za isti denar pa dobiš takorekoč dvoje slušalk, pa še za pico in :beer: ti ostane.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Pilotske slušalke
OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2010, 22:05 
Odsoten

Pridružen: 31 Okt 2008, 16:27
Prispevkov: 113
andrejdrobun napisal/-a:
Če sklepam po tvojem linku, potem iščeš nekaj za res hrupno okolje letal splošne kategorije. Pri firmi na katero si dal link, boš samo dejstvo, da so Sennheiser debelo preplačal, enako velja tudi za David Clark. Jaz imam že več kot desetletje t e l e pa mi še vedno korekno delujejo, oddaja je čista, kar pomeni, da je tudi mikrofon še kot nov, če me spomin ne vara, sem pa zanje dal skoraj natanko toliko ali mogoče 10$ manj. Edino, kar sem pa takoj zamenjal, so bili pa earpads, te sem pa vzel od David Clark-a, išči model
40243G-02 na tejle strani

Če si pa šminker, potem pa kar vzemi tiste Sennhojzerice za 290€, na kvaliteti in udobju ne boš pridobil nič, za isti denar pa dobiš takorekoč dvoje slušalk, pa še za pico in :beer: ti ostane.



No sej jaz se o teh slušalkah res prav nič ne spoznam, tko da sploh nisem vedel da je Sennheiser draga firma. Mi je pa moj inštruktor priporočal prav David Clark ali pa Sennheiser. Točno ta model 110, pa jih je veliko naročilo iz naše letalske šole, pa kot sem slišal pravijo o njih same dobre stvari.

No sicer bom pa še malo razmislil, pa se potem odločil.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Pilotske slušalke
OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2010, 22:23 
Odsoten

Pridružen: 14 Jun 2008, 17:19
Prispevkov: 192
Jaz imam David Clark H10-13.4 in sem zaenkrat zelo zadovoljn, so bistveno boljše kot Telexove, s katerimi sem letel kar precej časa med šolanjem in nimam najboljši spominov na njih...

Mislim, da če kupuješ slušalke, se splača premisliti kako dolgo jih boš rabil za "vsakodnevno" uporabo... Če misliš dlje časa letet na pistonih, se ti mogoče splača reskirati dodaten strošek in si kupit dobre aktivne slušalke, ker hrup motorja (še posebej nizke frekvence) ne vpliva blagodejno na človeški sluh - ravno nasprotno...


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Pilotske slušalke
OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2010, 23:01 
Odsoten

Pridružen: 22 Feb 2009, 19:25
Prispevkov: 138
mislim da je najilje da kupiš aktivne če ne ti bo žal, prej ko slej...

jaz sem imel prej navadne sennheiser, potem sem si pa kupil lightspeed zulu in razlika je nenormalna. zulu res razturajo. primerjal sem jih tudi z bose x in moram reči da sem z zulu bolj zadovoljen


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group