Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 17:10

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 53 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Vaše mnenje
OdgovorObjavljeno: 06 Jan 2009, 16:08 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
Nobenega internega testa ni na FS. Na koncu, ko opraviš vse letalske predmete z oceno 7 ali več, do konca poletnega semestra 3. letnika, dobiš Potrdilo o opravljenem teoretičnem usposabljanju, s tem pa greš na izpite na direktorat.

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Vaše mnenje
OdgovorObjavljeno: 06 Jan 2009, 16:17 
Odsoten

Pridružen: 31 Okt 2008, 16:27
Prispevkov: 113
No sem poklicu kar na Adrijo, in so mi rekli da se lahko začnem praktično šolat za CPL in IR že med faksom in ne rabim še nobenega potrdila o opravljeni ATPL teoriji. Potrdilo bom rabu šele na končnem izpitu za CPL in IR.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Vaše mnenje
OdgovorObjavljeno: 06 Jan 2009, 23:53 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Ne vem zakaj bi moral imeta za CPL sploh kaj v vezi z ATPL, ker je CPL nižji rang licence kot ATPL in jo lahko delaš neodvisno. Kolikor pa vem, ko narediš ATPL imaš tudi CPL right, oz ta itak nadvlada? Moje razumevanje sistema...


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Vaše mnenje
OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2009, 08:22 
Odsoten

Pridružen: 13 Feb 2007, 06:41
Prispevkov: 58
Danes skoraj nihče več v SLO ne razpisuje tečaja samo za CPL, ker so predavanja skoraj enaka kot za ATPL. Zato razpišejo predavanja za ATPL, potem pa je stvar vsakega posameznika kaj bo šel pisat na upravo. Lahko greš pisati tudi samo CPL če želiš. Je manj predmetov ter tudi nekoliko manj vprašanj za CPL. Ne vem kako je pa potem, če se enkrat kasneje spomniš, da pa bi rad imet ATPL ter IR, verjetno da bo treba še enkrat poslušati in se ti nekaj prizna iz CPL. Imamo en tak primer, ker nekdo vse še enkrat posluša pa ima narejen CPL.
Zato mislim da je najbolje če že poslušaš ATPL, da to narediš in potem delaš CPL ter IR in vsako leto podaljšuješ to licenco IR, ker se ti avtomatsko potem podaljšuje veljavnost teorije ATPL.

Seveda pa če nekomu to ne diši, pa bi rad samo CPL, potem to ni nobebega problema, to je stvar odločitve vsakega posameznika.

_________________
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Vaše mnenje
OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2009, 13:48 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Samo a ni tako, da ko imaš ATPL, v bistvu CPL sploh ne rabiš :?: ker je ta itak kot si sam rekel lažji ATPL.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Vaše mnenje
OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2009, 15:43 
Odsoten

Pridružen: 09 Apr 2003, 22:19
Prispevkov: 365
Tle je treba ločit med FROZEN ATPL, ki je v bistvu teorija, ki jo položiš z opravljenimi izpiti... CPL je praktični izpit ki ga opraviš na letalu, in je finančno še nekako dosegljiv raji. ATPL (torej licenca kot taka) zahteva 1500 ur naleta.

Fora je v tem, da si moramo sami plačati ATPL predavanja, potem naredimo CPL na letalu (torej cca 200 ur naleta), in nato čakamo da nas bo kdo vzel v službo, kjer bomo v dveh letih naleteli tistih 1500 ur in šli nato polagat simulatorski izpit s katerim si bomo odmrznili ATPL, in dobili licenco ki bo povozila CPL.

_________________
Fighting for survival is a hard habit to break.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Vaše mnenje
OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2009, 17:47 
Odsoten

Pridružen: 09 Nov 2008, 14:48
Prispevkov: 4
Zanima me mnenje glede letalskih šol Aeroklub ljubljana in Adria. Glede cen se precej razlikujeta pa kljub temu se mi Aeroklub Lj ne zdi kot neka šola nižje kvalitete. Sam namreč nameravam počasi začeti z PPL(A) izpitom, čaka me trenutno zdravniški pregled, potem pa dalje...


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Vaše mnenje
OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2009, 18:52 
Odsoten

Pridružen: 31 Okt 2008, 16:27
Prispevkov: 113
Neophyte napisal/-a:
Zanima me mnenje glede letalskih šol Aeroklub ljubljana in Adria. Glede cen se precej razlikujeta pa kljub temu se mi Aeroklub Lj ne zdi kot neka šola nižje kvalitete. Sam namreč nameravam počasi začeti z PPL(A) izpitom, čaka me trenutno zdravniški pregled, potem pa dalje...


V aeroklubu LJ bodo s teorijo začel že v torek, tko da če se boš odloču se moraš hitro prijavt. Za mneje ti pa ne morem povedati ker nimam izkušenj, bom pa tut jest začel delat PPL.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Vaše mnenje
OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2009, 19:13 
Odsoten

Pridružen: 09 Nov 2008, 14:48
Prispevkov: 4
Torej boš ti tudi opravljal pri Aeroklub LJ? Drugače pa je še nekako problem glede financ tako da ... nič ni še 100%


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Vaše mnenje
OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2009, 19:43 
Odsoten

Pridružen: 31 Okt 2008, 16:27
Prispevkov: 113
Neophyte napisal/-a:
Torej boš ti tudi opravljal pri Aeroklub LJ? Drugače pa je še nekako problem glede financ tako da ... nič ni še 100%


Najbrž bom ja, drugač sem mislu it na Janez let sam je Divača le predeleč. Sem bil na info uri na aeroklub LJ, men so se zdel kar vredu, so seveda najcenejši (ceneje boš težko dobil), motilo me je edino to da so rekli da bodo ceno dvignili, nič pa niso povedali kdaj in za koliko.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Vaše mnenje
OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2009, 20:15 
Odsoten

Pridružen: 09 Nov 2008, 14:48
Prispevkov: 4
Torej imaš ti že zdravniški pregled opravljen?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Vaše mnenje
OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2009, 20:25 
Odsoten

Pridružen: 31 Okt 2008, 16:27
Prispevkov: 113
Neophyte napisal/-a:
Torej imaš ti že zdravniški pregled opravljen?


Jutr grem delat za 1. razred


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Vaše mnenje
OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2009, 20:44 
Odsoten

Pridružen: 09 Nov 2008, 14:48
Prispevkov: 4
Imaš ZS.


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 53 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group