Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 20 Apr 2024, 01:02

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Dec 2006, 13:16 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 20 Apr 2003, 23:34
Prispevkov: 341
Kraj: LBL R-305 0.5 NM
OK, pa saj je vseeno. Stvar sem kupil in nalozil in razlike od stare do nove baze so vec kot ocitne. Prej je precej SID/STAR manjkalo za katerikoli letalisce, pa kljub temu, da sem imel tudi All-in-one paket dodatno nalozen.
Problem pa bo tudi ta, da s staro bazo po IVAO ne bo vec mogoce leteti, ker se ATS pravila spreminjajo, dodajajo novi waypointi in spreminjajo MSA in MEA/MORA. Tako kot v pravem letalu ne mores letet s staro bazo, se tudi na IVAO ne bo dalo oz. si bos naredil le dodatne probleme, ki pa so nepotrebni in potencialno nevarni. As real as it gets!
Lahko recem le, da vam priporocam nakup, ki vas stane 10€ za 5 mesecev oz. 2€ na mesec. Je precejsnja razlika od freeware do te nove payware baze za FMS.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Dec 2006, 20:26 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Tudi jaz razmišljam o tem, da bi zadevo nabavil - sem pa precej skeptičen glede načina plačila.
Andrej, kako si plačal ti? Kreditna kartica, Paypal, kaj tretjega? In koliko so te zadeve dejansko varne? Številke svoje kartice namreč ne bi rad kar preko neta pošiljal...

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Dec 2006, 00:31 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 20 Apr 2003, 23:34
Prispevkov: 341
Kraj: LBL R-305 0.5 NM
Kreditna. Upajmo, da ne bo kaj narobe.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 31 Dec 2006, 00:40 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Premislil sem si, Navigraph zame in za moje potrebe zaenkrat ne pride v poštev. Ko bom prvič naletel na kako težavo (da mi bo manjkal kak airway ali kak FIX), bom pa spet razmišljal o tem :D.

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2007, 14:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 20 Sep 2005, 18:08
Prispevkov: 243
Kraj: Maribor
Zdravo.

Po dolgem času sem si nabavil PMDG 737 NG 600/700. Sedaj pa imam par vprašanj
- s navdata sem potegnil dol SID/STAR za LJLJ kam in kako moram to naložit da bo delovalo v FMC-ju
- a se da kako nastaviti ostrina, namreč vse ševilke višina, hitrost in pa smer v MCP autopilotu so precej nečitlive
in pa kje bi dobil CHECK listo za ta laetala, sicer piše da so zdraven na CD-ju ampak jaz jih ne najdem.

Za odgovore najlepša hvala.

_________________
Vili-S5-DVJ


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2007, 14:50 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 22 Okt 2005, 15:55
Prispevkov: 277
SID/STAR si razpakiraj v ...\Flight Simulator 9\PMDG\SIDSTARS
Te pa svarim, da te procedure niso optimalne, saj manjkajo pravilno narejeni go-arroundi in še nekaj malenkosti. Prihodi so tudi dokaj visoki (recimo ARLON) in zahtevajo strm spust in obvezno uporabo zračnih zavor, razen če si že čisto na koncu z gorivom.

Vsekakor ti priporočam še upgrade na -800/900, ki prinese precej izboljšav. Med drugim tudi bolj čitljiv MCP in pa dodatne funkcionalnosti v FMC (delujoč cost index, route offset, descent forecast, itd).

Checkliste so v dokumentu 05_NORMAL_PROCEDURES.

_________________
Blaž
Slika


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group